ТСН поспілкувалася з матір'ю російського бійця, який, за даними ГУР, втік від війни на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розвідка оприлюднила дані щодо присутності російського зенітно-ракетного дивізіону 60-ї окремої мотострілецької бригади.

Олександр Мамаєв, російський військовий
ГУР Міноборони
Радіотелеграфіст взводу управління і радіолокаційної розвідки зенітно-ракетного дивізіону в/ч 16871 (60 омсбр) рядовий Мамаєв Олександр Петрович
Головне управління розвідки Міноборони України продовжує збирати та оприлюднювати факти щодо участі російських військових у війні на Донбасі. Сьогодні, 19 серпня, ГУР повідомило, що двоє військових зенітно-ракетного дивізіону 60-ї окремої мотострілецької бригади, що базується у Монастирищі Приморського краю РФ, втекли зі Сходу України до Росії.

"Встановлено, що усвідомлюючи злочинність наказу вищого воєнно-політичного керівництва Росії щодо участі у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України, два військовослужбовці цього зенітно-ракетного дивізіону, молодший сержант Дударєв Артем Олександрович та рядовий Мамаєв Олександр Петрович, були вимушені самовільно залишити підрозділ та здійснити спробу самостійно повернутись до Росії", - йдеться у повідомленні розвідки.

Також ГУР повідомляє, що факт участі цих двох бійців у військових діях на Донбасі приховували від родин, батькам повідомили, що їхні сини загубились під час технічної зупинки військового ешелону у районі станції Новочеркаськ Ростовської області.

ТСН вдалось зв'язатись з матір'ю 21-річного Олександра Мамаєва та дізнатись, що батьки знають про зникнення їхніх дітей. Як розповіла мати бійця Оксана, син виїхав у відрядження на самому початку літа, а повернувся лише 18 серпня.

Артем Дударєв, російський військовий
ГУР Міноборони
Командир зенітного відділення 2 зенітно-ракетної батареї зенітно-ракетного дивізіону в/ч 16871 (60 омсбр) молодший сержант Дударєв Артем Олександрович
"Його вчора зустріли у Сибірцевому та забрали до частини. Ми його зустрічали – його забрали до частини у Монастирищі. Він до Сибірцевого доїхав та до частини його забрали", - каже мати.

За даними батьків, обоє бійців відстали від ешелону ще у Челябінську. І саме там, за твердженням матері бійця, її син разом з Артемом Дударєвим перебували півтора місяці, поки їх не знайшли.

"Відстали у Челябінську давно. 1 червня вони виїхали з ешелоном, а вже в ході поїздки у Челябінську відстали й там були, поки їх знайшли. Ми за банківською карткою пробили Артема (Дударєв, який зник разом з Олександром Мамаєвим) – вона діяла у Челябінську", - каже Оксана.

Для Олександра це було перше відрядження після того, як він поступив на контрактну службу. Чи загрожують її синові покарання та чи називають його дезертиром у російській армії, матері невідомо, нині з ним немає зв'язку.

"Сьогодні вранці з ним поговорила – все було добре, і більше з ним зв'язку не було", - розповіла жінка.

23-річний Артем Дударєв, своєю чергою, розміщував на своїй сторінці у соцмережі фотографії з потяга. Розпочали дорогу вони 1 червня, як і розповідала мати, 6 червня були в Улан-Уде, а 9-го Артем "чекинився" у Новосибірську, від якого до Челябінська їхати близько 20 годин. Після того записи на сторінці бійця обриваються, до соцмережі він не заходив з 14-го червня.

Артем Дударєв, російський військовий
соцмережі
У Новосибірську Дударєв "зачекинився" 9 червня, а з 14-го взагалі не заходив до соцмережі

Чи їхали бійці саме в Україну, мати бійця спочатку підтвердила, але потім заявила, що достеменно їй не відомо:

Відео Мати російського бійця відповіла на запитання, чи їхав її син в Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції