Туберкульоз і порушення перемир’я: Волкер розповів про гарячу війну на Донбасі, в якій звинуватив РФ

Дата публікації
Перегляди
2340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туберкульоз і порушення перемир’я: Волкер розповів про гарячу війну на Донбасі, в якій звинуватив РФ

Фото: УНІАН

Він наголосив на постійній небезпеці для цивільних.

Конфлікт на Донбасі перейшов в активну фазу та гарячу війну, відповідальність за яку лежить на РФ, як і можливості для завершення конфлікту.

Про це заявив спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер, - пише "Крим.Реалії".

"Це все ще дуже гаряча війна. Минулого тижня, фактично, був рекорд за кількістю порушень перемир'я. За підрахунками ОБСЄ - 7 тисяч за тиждень, це досить значна кількість", - зауважив Волкер.

Він наголосив, що конфлікт на Донбасі треба вирішувати терміново.

"Немає тут ніякої двозначності. Сили (які протистоять Україні - ред.) Знаходяться під прямим командуванням і контролем Росії. І два політичні формування ("ДНР" і "ЛНР" - ред.) повністю утримуються РФ з того часу, як вони були утворені, включаючи фінансування. Отже, Росія несе пряму відповідальність за цей конфлікт", - заявив спецпредставник Держдепу.

Він повідомив про погіршення ситуації: руйнування інфраструктури - електро-, водо-, теплопостачання, зв'язку, доріг.

За його словами, особливу тривогу викликає спалах туберкульозу - з його небезпечним штамом - за тих умов, в яких важко доставити антибіотики.

"Промисловість зруйнована, одні шахти залиті водою, а деякі шахти використовуються для захоронення радіоактивних відходів. Радіоактивне зараження може потрапити в підземні води і викликати екологічне лихо.

Є також фізичні небезпеки для населення, і ми часто чуємо про підрив людей на мінах, в людей стріляють... Тобто, це дуже активний конфлікт, гаряча війна", - додав він.

Волкер зауважив, що на території, охопленій конфліктом, проживає переважно російськомовне населення і Росія, яка нібито піклується про російськомовних, повинна розуміти, чому їх піддає своїми діями - чи бездіяльністю - в плані врегулювання конфлікту.

Нагадаємо, у понеділок, 14 травня, на Донбас прибув спеціальний представник США щодо України Курт Волкер.  Він розкритикував пропозицію РФ щодо миротворців на Донбасі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація