Турчинов спрогнозував загострення ситуації на маріупольському напрямку, порівнявши росіян із сараною

На думку секретаря РНБО, Росія хоче захопити порт та заводи у Маріуполі.

Протягом найближчих двох місяців Росія спробує загострити ситуацію на маріупольському напрямку.

Про це заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ми не можемо виключати, що в грудні-січні, до інавгурації нового президента Америки, росіяни все ж таки спробують суттєво загострити ситуацію, здійснивши локальні наступальні операції. При цьому найбільш небезпечним напрямком залишається маріупольський", - наголосив він.

За словами Турчинова, саме на цьому напрямку останні півтора-два місяці спостерігається найбільша активність супротивника за кількістю обстрілів і за спробами проникнення розвідувально-диверсійних груп, яку можна порівняти за напруженістю з ситуацією в районі промзони Авдіївки.

Секретар РНБО пояснив, що "Маріуполь з його портом і заводами для них - стратегічна мета", оскільки "деформована економічна модель окупованого Донбасу не може самостійно функціонувати без фінансових дотацій РФ", тож росіянам, як сарані, для виживання потрібні нові території, де можна поживитися.

Водночас Турчинов повідомив, що уздовж кордону України зафіксовано високу концентрацію російських військ і створення нових військових баз, а загалом на Донбасі, без урахування чисельності двох армійських корпусів, сформованих на змішаній основі, перебувають регулярні російські військові частини чисельністю до 10 тисяч осіб.

"Для нас дуже серйозна проблема, тому що в разі активізації агресії вони можуть у найкоротші терміни значно наростити чисельність своїх військ на будь-якій ділянці фронту", - додав секретар РНБО України.

Нагадаємо, раніше Турчинов розповів, що Росія витрачає на утримання Луганська і Донецька понад 6 мільярдів доларів на рік. За словами секретаря РНБО, для компенсації втрат росіянам потрібні нові об'єкти пограбування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: