Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чернівцях поховали росіянина, який боронив Україну на сході

Бійця вирішили поховати на Буковині, бо звідти було найбільше його побратимів.

У Чернівцях попрощалися із росіянином Андрієм Захаровим, бійцем Української Добровольчої Армії. 12-го квітня він підірвався на розтяжці в районі Авдіївки - йшов попереду підрозділу саперів. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Побратими розповідають, що Захаров був одним з найкращих саперів у підрозділі. Хоча у мирному житті нічого спільного з військом не мав - робив скульптури з каменю. Ремесло покинув, щоб піти на Майдан, а звідти - добровольцем на передову. На сході він чи не з перших днів АТО.

Уранці 12-го квітня разом із групою Андрій Захаров вийшов на розмінування. Весною розтяжки особливо небезпечні, бо їх ховає молода трава.

"Захар вирішив іти попереду, ми завжди тримаємо розрив між саперами, щоб не постраждали інші, була группа прикриття. Захар вирішив, що піде сам, перевірить територію, зробить інженерну розвідку. Ну і власне, ступивши кілька кроків, стався підрив", - розповідає друг "Покутяка", боєць Української Добровольчої Армії.

Андрій загинув на місці, ще двоє товаришів отримали поранення. Його смерть стала шоком не тільки для побратимів. Чернівецькі волонтери, що їздили на передову, теж встигли з ним подружитися. Востаннє бачилися кілька днів тому.

"Вони зробили нам каву, і Андрюша дуже хотів, щоб ми скуштували їхнього борщику. Але тоді вже смеркалось, нам потрібно було виїжджати, бо були бойові дії. І ми з ними домовилися, що обов'язково наступного разу, коли ми приїдемо, вони нам зварять. Але так не сталося, нажаль", - каже Олена Раца, волонтер.

Андрій Захаров виріс у дитячому будинку в російському Іваново. Батьків не знав, сім'ю створити не встиг. Родиною для нього стали побратими із саперної служби.

"Відкрита і щира людина. Хоч і росіянин, але зробив для нашої країни більше, чим більшість так званих українців в вишиванках", - каже про нього Олександр Паращук, голова чернівецького осередку Правого Сектору.

Більшість бійців 5-го окремого батальону родом з Буковини. На Великдень запросили його в гості, обіцяли показати Хотинську фортецю. Натомість змушені хоронити. Це перший раз він приїхав на Буковину, і нажаль, приїхав в труні. Росіянина Андрія Захарова поховали на Алеї Слави центрального кладовища у Чернівцях.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Відео У Чернівцях попрощалися із бійцем Української добровольчої армії

Залиште свій коментар

Вибір редакції