У День пам’яті захисників Донецького аеропорту Зеленський нагадав про незламність "кіборгів"

Дата публікації
Перегляди
2027
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У День пам’яті захисників Донецького аеропорту Зеленський нагадав про незламність "кіборгів"

Фото: Facebook.com/sergei.loiko

Президент закликав пам'ятати героїв, живих та полеглих, і подякував за їхній подвиг.

Героїчна оборона Донецького аеропорту остаточно зламала плани Росії із захоплення України. Бої за Донецький аеропорт були одними з найзапекліших у війні на сході України.

Про це у суботу, 16 січня, коли в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту, заявив президент України Володимир Зеленський.

"Це було як диво, коли наші люди витримували навіть після того, як почав "здаватися" бетон. Але жодного дива – це відображало закономірність. Бо українці довели, що рубіж свободи народів у Європі тепер – по східному кордону нашої держави, і на захід його вже ніхто й ніколи не відтисне", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що бої за Донецький аеропорт були одними з найзапекліших у війні на сході України, але відважні українські хлопці та дівчата – військові, добровольці, волонтери – тримали оборону ДАПу 242 дні. Вони трималися, попри регулярні атаки супротивника та постійні фейки у ворожих ЗМІ про те, що аеропорт ось-ось захоплять.

"За цю стійкість, безстрашність і незламність захисників Донецького аеропорту назвали кіборгами. Але вони були лише людьми, які показали всім нам, як це – тримати оборону навіть у меншості, вгризатися в бетон, але не відступати. Не віддавати ворогу без бою жодного сантиметра своєї території. Не тому, що вона має якесь стратегічне значення, а тому, що це – твоя земля, твій дім, який потрібно захищати", - зазначив глава держави, закликавши пам'ятати героїв, живих та полеглих, і подякувавши за їхній подвиг – за символ того, що ми обов'язково вистоїмо і здобудемо перемогу. І над Донецьким аеропортом знову замайорить синьо-жовтий прапор України.

"Безмежна вдячність кожному нашому захиснику! Вічна пам'ять тим, хто віддав життя за свободу України!", - резюмував він.

Нагадаємо, що 16 січня 2021 року - сьома річниця початку оборони Донецького аеропорту. 26 травня 2014 року, підтримувані Росією сепаратисти, зайняли новий термінал ДАПу імені Прокоф’єва. Відтоді, цю дату заведено вважати початком оборони летовища. 

ТСН.ua згадує, як тривала боротьба за аеропорт, а також історії "кіборгів", які його захищали до останнього - у наших найкращих спецпроєктах. 

Серіал "Цитадель": як українські десантники захищали Донецький аеропорт

Серіал "Цитадель": як українські десантники захищали Донецький аеропорт
Наступна публікація