У Держдепі США пояснили, чим росіяни труять ЗСУ на полі бою

У Держдепі США пояснили, чим росіяни труять ЗСУ на полі бою

В США розповіли, яку хімічну зброю використовує РФ проти українських військових / Фото: Associated Press

В такий спосіб ЗС РФ прагнуть витісняти ЗСУ з укріплених позицій.

Росія використовує хімічну речовину хлорпікрин проти українських військових, чим порушує Конвенцію ООН про заборону хімічної зброї.

Про це йдеться в заяві Держдепартаменту США.

Відомство має докази використання не лише хлорпікрину, а й сльозогінного газу. Російські війська ці речовини використовують, щоб вибити українських захисників з позицій. Де саме і коли окупанти використали хлорпікрин, не зазначено.

“Застосування таких хімічних речовин не є поодиноким випадком і, ймовірно, зумовлене прагненням російських військ витіснити українські сили з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою”, — заявили в Держдепі.

Крім того, там повідомили, що РФ використовує хімічну зброю для придушення заворушень. Усе це порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї.

В Держдепі заявили, що ігнорування Росією своїх зобов'язань випливає з тієї самої схеми, що й операції спецслужб РФ з отруєння Олексія Навального, Сергія та Юлії Скрипалів нервово-паралітичною речовиною “Новачок”.

У повідомленні йдеться, що Штати запровадили санкції проти військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міноборони Росії, російського Науково-дослідного інституту прикладної акустики та 48-го Центрального науково-дослідного інституту російського Міноборони, які займаються розробленням хімічної зброї.

Крім того, як повідомляється, під санкції потрапили чотири російські компанії, які надають підтримку перерахованим вище організаціям.

Довідково: Хлоропікрин (хлорпікрін), також відомий як “агент PS” і нітрохлороформ — отруйний газ подразнювальної дії. Вперше був використаний під час Першої світової війни. Цей газ сильно подразнює легені, очі та шкіру, а також викликає блювоту.

Нагадаємо, пані посол України у США Оксана Маркарова розкрила зміст масштабного пакету санкцій, який Вашингтон запровадив проти ВПК Росії.

Також раніше ми писали, що РФ усе частіше використовує гранати К-51 з отруйним хлорпікрином.

Читайте провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація