У Держдепі США привітали ідею Зеленського розширити "нормандський формат"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Втім, заступник помічника держсекретаря назвав "але".

Зусилля президента України Володимира Зеленського задля завершення війни на Донбасі є вартими підтримки. Про це заявив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент, повідомляє Голос Америки.

"Ми дуже підтримуємо зусилля президента Зеленського щодо здійснення кроків у напрямку миру. Дії українських військових у Станиці Луганській, бажання відбудувати міст, необхідний для задоволення гуманітарних потреб, демонструє намір нового українського уряду зробити кроки у правильному напрямку", - наголосив він.

Фотогалерея Муженко прийняв Волкера і Йованович для розмови про АТО і співпрацю з США (3 фото)

Посадовець Держдепу також звернув увагу на ініціативу глави української держави щодо розширення "норманського формату" для переговорів, однак при цього наголосив, що будь-який новий формат вирішення конфлікту на Донбасі потребуватиме домовленості усіх сторін. "Україна має всі права шукати партнерів для розв'язання одного з найбільших конфліктів сучасної Європи. Відносно "нормандського формату" з чотирьох країн – США висловили бажання брати участь у вирішенні конфлікту на Донбасі. Зараз ці зусилля очолює призначений для проведення переговорів спеціальний представник Курт Волкер. Потрібна домовленість всіх сторін для створення будь-якого нового формату", - наголосив Кент.

"Але відданість США збереженню територіальної цілісності та суверенітету України є непохитною, і ми віримо, що весь Донбас є частиною України, так само, як і Крим. І такою залишатиметься наша політика та наше зобов'язання допомогти Україні відновити її суверенітет та територіальну цілісність", - пообіцяв представник влади США.

Як повідомлялося, раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не підтримує ідею розширити "нормандський формат" представниками США та Великої Британії. "Ми виходимо з того, що формат узгоджений, він має шанс у нових умовах просунутися вперед, важливо не розпорошувати увагу", - сказав він. Менш категоричним був президент РФ Володимир Путін. Він заявив, що нова зустріч із керівництвом України "у будь-якому форматі" може відбутися після формування уряду.

Відео Зеленський звернувся до "нормандської четвірки" у зв'язку із втратами на фронті

Він закликав лідерів якомога швидше зібратися для поновлення перемовин. "Хлібний мир", за словами президента, тривав 17 днів і метою цього обстрілу був зрив не лише перемир'я як такого, але й переговорного процесу в цілому.  

Зеленський звернувся до "нормандської четвірки" у зв'язку із втратами на фронті

Залиште свій коментар

Вибір редакції