У "ДНР" і "ЛНР" повідомили про домовленість щодо обміну понад 600 сепаратистів на 47 українців

Українська влада поки не підтверджує факт угоди.

У "ДНР" і "ЛНР" повідомили про домовленість щодо обміну понад 600 сепаратистів на 47 українців. З відповідною заявою у четвер, 22 вересня, виступила керівник так званої робочої групи з обміну військовополонених "ЛНР" Ольга Кобцева.

Українська влада офіційно не підтверджує факт домовленостей.

За словами Кобцевої, сторони нібито домовилися про проведення обміну полоненими за формулою "618 на 47" під час зустрічі учасників гуманітарної підгрупи Контактної групи, що відбулася 21 вересня в Мінську.

"В рамках реалізації пунктів п'ять і шість Комплексу заходів з виконання Мінських угод, була досягнута домовленість про проведення обміну між" ЛНР "," ДНР "та Україною. Україні передаємо 47 осіб, а натомість отримуємо 618 осіб. Ця домовленість була зафіксована і на засіданні контактної групи 21 вересня ", - сказала вона.

У той же час так званий уповноважений з прав людини в, "ДНР" Дар'я Морозова повідомила, що українській владі поки лише передали письмову пропозицію з даного обміну.

"Зараз ми чекаємо офіційної письмової відповіді від уповноважених представників Києва з мирного врегулювання ситуації на Донбасі", - сказала вона.

Варто зазначити, що 21 вересня представник РФ в контактній групі Борис Гризлов називав іншу кількість осіб, яких повинні обміняти по формулі "всіх на всіх".

"Це 618 осіб, утримуваних українською стороною, і 45 осіб - іншою стороною конфлікту. Ми сподіваємося на те, що українська сторона погодиться з цією пропозицією", - сказав тоді він.

Нагадаємо, в суботу, 17 вересня, з полону бойовиків вдалося звільнити одразу двох українців Володимира Жемчугова і Юрія Супруна.

Залиште свій коментар

Наступна публікація