У "ДНР" ширяться чутки, що у разі повної блокади ОРДЛО російські війська увійдуть і знімуть її

Дата публікації
У "ДНР" ширяться чутки, що у разі повної блокади ОРДЛО російські війська увійдуть і знімуть її

Штаб блокади торгівлі з окупантами / Facebook

Такі чутки кілька пом'якшують резонанс серед місцевого населення, викликаний загрозою повної блокади ОРДЛО.

У населених пунктах, які підконтрольні самопроголошеній "ДНР, агентура так званого "міністерства державної безпеки" поширює чутки про те, що "Росія не допустить блокади".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук.

За його словами, у чутках вказується, що в разі повної блокади російські війська "увійдуть і знімуть блокаду". Однак інформації про те, яким способом – немає.

"Такі чутки трохи пом'якшують резонанс серед місцевого населення, викликаний загрозою повної блокади ОРДЛО з припиненням "пенсійного туризму" і поїздок жителів "ДНР" за закупівлями продовольства на підконтрольну Україні територію", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що чутки поширюються звичайними каналами, таких як черги в магазинах, громадські місця, наприклад, зупинки громадського транспорту і ринків, співробітниками комунальних служб.  

Нагадаємо, 19 лютого, біля Стели Незалежності на Майдані в Києві відбулася акція, організована ОУН та бійцями добровольчих батальйонів — так зване Віче на підтримку блокади торгівлі з непідконтрольними територіями Донбасу. Потім вони ходою вирушили до Адміністрації президента з вимогою прийняти закон про окуповані території.

Протестувальники намаглися заблокувати Адміністрацію президента. Вони також заявили про намір встановити наметове містечко на Банковій.

Своєю чергою, 21 лютого відбулась зустріч "блокадників" з українським прем'єр-міністром. Учасники акції вимагають від депутатів Верховної ради продовження блокади, а також прийняття закону про окуповані території. Зазначимо також, що внаслідок торговельної блокади в Україні введено надзвичайний стан в енергетиці.

Гройсман заявив, що економічна блокада Донбасу загрожує Україні руйнівними наслідками

Гройсман заявив, що економічна блокада Донбасу загрожує Україні руйнівними наслідками

Наголосимо, що залізнична блокада окупованих районів Донецької та Луганської областей триває вже кілька тижнів. Волонтери АТО та громадські активісти перекрили рух товарних поїздів на Луганському напрямку на кордоні з окупованою Горлівкою. Їхня головна вимога - звільнити українських полонених, припинити торгівлю з бойовиками та визнати захоплені райони Донецької та Луганської областей, якими шириться зовнішня агресія Росії, окупованими. 

Зазначимо, що деякі чиновники вимагають продовження блокади, щоб зупинити "бізнес на крові". Але уряд вважає, що такі дії учасників акції є недоречними, оскільки через відсутність вугілля на електростанціях Україна може залишитись без електрики. У зв'язку з цим, Україна почала розглядати можливість постачання антрациту з Австралії, Китаю та Південної Африки. А Європейський Союз закликав негайно зупинити блокаду на сході України.

Наступна публікація