Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Горлівці "Слава Україні!" разів сто звучало: Геращенко розповіла, що її вразило в день масового звільнення заручників

Обмін відбувався на території, підконтрольній бойовикам "ДНР".

Атмосфера та реакція звільнених українських заручників у день обміну були особливими. Про це заявила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в ефірі ТСН.19:30.

"Мене вразив приїзд у Горлівку. Ми з тими журналістами, що там були, такий кураж відчули, що ще трошки – ми би пішли далі. Вчора в Горлівці, я думаю, що вперше за останні три роки, "Слава Україні!" разів сто звучало. Це було фантастично", - зізналася вона. "В ту першу секунду, коли ком стискав і горло, і серце, що ти в Україні, але окупованій – я побачила ваших побратимів, у них були сльози в очах і вони перше що запитали: а коли звільнять наших хлопців", - розповіла вона про першу реакцію звільнених українців, коли зверталася до тих, хто може її бачити і чути в ув’язненні.

ВідеоІрина Геращенко розповіла подробиці обміну заручниками та про можливі нові обміни

Віце-спікера парламенту розповіла, які труднощі спіткали українців під час перемовин, як відреагували українські воїни на звільнення, та пообіцяла боротися за звільнення всіх українських заручників.

Ірина Геращенко розповіла подробиці обміну заручниками та про можливі нові обміни

Геращенко наголосила, що Україна робитиме все, аби питання про обмін решти заручників вирішилося якомога швидше. "Це є обов’язок і влади, і мене, як уповноваженого представника президента, щоб прискорити цей момент. Вчорашній день дав нам усім надію. Ми розблокували процес звільнення, і ми будемо робити все, ми готові до серйозних компромісів задля того, щоб його продовження", - заявила вона. Водночас від конкретних прогнозів політик утрималася. "Я поки не буду оперувати цифрами і тим більше датами. Нам головне – встановити цих людей", - пояснила віце-спікер.

При цьому Геращенко на стала давати оцінок звільненим заручникам, посилаючись на відсутність у неї такої потреби і компетенції. "СБУ і психологи працюють із усіма звільненими, не тільки щоб перевірити, а отримати інформацію про те, що є для нас важливим з точки зору виконання гуманітарної місії звільнення. Якщо ви говорите про категорії людей, чи бувають серед звільнених, наприклад, дезертири – так, бувають. Бувають різні люди. Я не є представником військової прокуратури чи інших структур, які мають опікуватися цим питанням. Наша задача – звільняти людей, всіх громадян України. І якщо після цього до когось виникають питання – органи мають їх задати", - розповіла вона.

Фотогалерея Обійми після полону і "факи" звільнених бойовиків: обмін заручниками у фотографіях (34 фото)

Віце-спікер Ради зізналася, що в день звільнення бранців їй особливо запам’яталися кілька людей. "Мене дуже вразив звільнений Олександр з Харкова. Коли він сказав дуже важливі речі, що тюрма – це втрачені три роки, але в той же час хтось ламається і на волі, деградує за ці три роки, а ми, можливо, навпаки, стали сильнішими. Хтось кинув палити, хтось почав вчити іноземну мову, хтось почав більше читати, хтось почав більше усвідомлювати, що таке є Бог і вірити. Микола Герасименко, з яким ми можливість у гелікоптері і в літаку трошки більше поспілкуватися, сказав, що вони там у тюрмі тризуб викладали на тумбочці з пакетиків чаю. Вони такі історії розповідали, що розумієш: важлива не вишиванка на тілі, а тризуб у серці. І він уже виходив, сказав: знаєте, я сюди повернуся, повішу прапор український, і ми тут зробимо музей деокупації", - переповіла Геращенко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції