У Херсоні окупанти хотіли "зліпити" з місцевого населення "нових громадян Росії": розповіді містян

У Херсоні окупанти хотіли "зліпити" з місцевого населення "нових громадян Росії": розповіді містян

Фото: Associated Press

Загарбники намагалися придушити проукраїнське населення.

Росіяни намагалися "перевиховати" українське населення в Херсоні та зробити з місцевих "росіян", однак це не спрацювало. Містяни чинили опір і боролися за звільнення.

Про це пише The New York Times.

"Херсон був центром амбітної російської кампанії з асиміляції громадян та викорінення української ідентичності — мета, яку президент РФ Володимир Путін ставив для всієї України, якби його збройні сили були успішнішими", — пише видання.

Як зазначає видання, загарбники забороняли в обласному центрі українські пісні, намагалися ввести в обіг російські рублі, казали містянам, що тепер вони "росіяни", але всі ці спроби виявилися безуспішними.

Як один із прикладів журналісти наводять історію місцевої мешканки Ірини Дягілєвої, донька якої продовжувала ходити до школи під час окупації. У цей період до програми додали обов'язкове виконання гімну Росії, але вчителі ігнорували "нововведення". Натомість дітей вітали словами "Слава Україні!"

Як вважає інший містянин Сергій Блошко, росіяни намагалися придушити проукраїнське населення.

"Те, що тут сталося, було етнічною чисткою", — розповів він журналістам.

Звільнення Херсона

ЗСУ звільнили Херсон 11 листопада. Наші бійці зайшли до міста від ранку. Місцеве населення радісно зустрічало українських воїнів – співали пісні, розгортали національний стяг. Святкували містяни звільнення декілька днів на головній площі міста.

Наразі місто поступово повертається до нормального життя, тому що у Херсоні окупанти залишили людей без води, світла, зв’язку. Крім того, ДСНС розміновує територію.

Тим часом поліція разом з місцевими виявляють зрадників. Напередодні стало відомо, що двох колаборантів вдалося спіймати – їх прив’язали до стовпа.

Зеленський за 13 листопада: відновлення на звільненій Херсонщині, запеклі бої на Донбасі, саміт G20

Зеленський за 13 листопада: відновлення на звільненій Херсонщині, запеклі бої на Донбасі, саміт G20

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація