У Контактній групі в Мінську закликали покарати бойовиків, які домагалися співробітниці ОБСЄ

Безпека членів СММ ОБСЄ – невід'ємна складова виконання Мінських домовленостей.

Українська сторона Тристоронньої контактної групи заявила про обурення фактом сексуальних домагань з боку бойовиків, яким піддалася співробітниця ОБСЄ.

Про це за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 15 травня повідомила Дарина Оліфер, прес-секретар представника України в групі Леоніда Кучми

Українська сторона наполягає на тому, що інцидент має бути розслідуваний, а винні – суворо покарані.

"Безпека членів СММ ОБСЄ – невід'ємна складова виконання Мінських домовленостей, так само як і встановлення повноцінного сталого режиму припинення вогню, виведення російських військових підрозділів з території України, контроль над кордоном", - зазначила Оліфер.

Нагадаємо, 5 травня в СММ ОБСЄ заявили про сексуальні домагання з боку озброєного чоловіка в ОРДЛО щодо члена патруля місії жіночої статі. Жінка зазнала сексуальних домагань з боку чоловіка, озброєного автоматом (АК-47), який погрожував, що не дозволить патрулю Місії рухатися в східному напрямку з Петровського до Роздольного, поки його вимоги не будуть задоволені. Патруль покинув цей район іншим маршрутом, і СЦКК поінформував про те, що трапилося.

Глава СММ ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан засудив сексуальне домагання до члена місії й звернувся до бойовиків з вимогою розібратися з цим випадком.

Після цього бойовики "ДНР" декілька разів відмовлялися від зустрічей із спостерігачами ОБСЄ, натомість у захопленому "ЛНР" Луганську відбулася зустріч між співробітниками місії і старшим за рангом членом угруповання. Однак той не повідомив про будь-які заходи щодо усунення порушень, зафіксованих спостерігачами.

ВідеоУ Мінську розпочалося засідання тристоронньої контактної групи

Залиште свій коментар