У Кремлі підтвердили свою участь у підготовчому засіданні перед зустріччю в "нормандському форматі"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найближчі переговори заплановані на 2 вересня.

Найближчого понеділка, 2 вересня, в німецькому Берліні відбудеться зустріч радників глав країн "нормандської четвірки" щодо ситуації на Донбасі. Про це раніше йшлося під час телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та канцлерки Німеччини Ангели Меркель. Тепер свою участь у переговорах підтвердили і в Кремлі.

Від Росії на переговори поїде помічник президента РФ Владислав Сурков. Про це повідомив інший помічник російського президента Юрій Ушаков, передає ТАСС.

"Ця інформація офіційно підтверджена: 2 вересня в Берліні відбудеться черговий раунд консультацій за участю дипломатичних радників. Від нас - Сурков", - зазначив представник Кремля.

Ушаков сказав, що "вони (радники) займуться питаннями врегулювання української кризи, зокрема розглянуть і можливість підготовки до саміту в "нормандському форматі".

На думку помічника президента, зустріч відбудеться незалежно від того, чи відбудеться обмін утримуваними особами.

"Я вам стовідсотково кажу, що другого числа, в понеділок, намічена зустріч. Вона підтверджена", - наголосив Ушаков.

Сам саміт "нормандської четвірки" планують провести у Франції. Кремль щодо цього не заперечує. Проте коли саме це відбудеться, поки що невідомо.

"Французький президент (Еммануель Макрон) запропонував у себе цей саміт (провести), ми нічого проти цього не маємо. Але коли він відбудеться, поки що важко сказати, оскільки потрібно провести дуже ретельну домашню роботу з його підготовки. Дати саміту немає. За підсумками саміту "Великої сімки "(G7) в Біарріці з'явилися відомості про те, що нібито цей саміт буде проведено у вересні цього року, потім з'явилися різного роду ремарки про те, що цей саміт буде проведено найближчим часом, але з нами, з Росією, яка є учасником цього формату, ніхто конкретні дати не погоджував", - сказав Ушаков.

Кремль вимагає від України виконання "домашнього завдання" до саміту.

"До цього саміту українська сторона повинна виконати або принаймні почати виконувати свою домашню роботу в контексті реалізації мінського комплексу заходів і реалізації рішень нормандських самітів 2015 і 2016 років", - сказав представник Кремля.

Зокрема, Ушаков звернув увагу на питання офіційного закріплення Києвом так званої формули Штайнмайера.

"До цього часу вона офіційно письмово не закріплена, хоча з нашого боку в цьому контексті було зроблено великий компромісний крок", - зауважив помічник президента РФ, додавши, що є й інші питання, "які вимагають вияву готовності української сторони щось зробити реально. А так, в принципі, ми готові проводити саміт.

Нагадаємо, востаннє переговори в "нормандському форматі" на рівні лідерів України, Німеччини, Франції та Росії відбулися в жовтні 2016 року в Берліні. У липні 2019 року у Парижі зовнішньополітичні радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії провели зустріч з метою відновлення роботи "нормандського формату".

19 серпня проведення саміту в "нормандському форматі" стало темою обговорення під час двосторонньої зустрічі між Еммануелем Макроном та його російським колегою Володимиром Путіним. Згодом, і Ангела Меркель, і у Кремлі підтвердили початок підготовки можливого саміту.

G7 в декларації за підсумками свого саміту також присвятила одне речення Україні:

"У наступні тижні Франція та Німеччина організують саміт у "нормандському форматі" для досягнення відчутних результатів", - ідеться в цьому одному реченні.

Відео Найближча зустріч "нормандського формату" відбудеться у вересні

Щоправда, поки на рівні дипломатичних представників. Саме вони мають підготувати зустріч для глав держав "нормандського формату". Про це під час телефонної розмови домовилися Володимир Зеленський і Ангела Меркель.  

Найближча зустріч "нормандського формату" відбудеться у вересні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції