У Кремлі прокоментували рішення ватажків ОРДЛО щодо торговельної блокади Донбасу

Дата публікації
У Кремлі прокоментували рішення ватажків ОРДЛО щодо торговельної блокади Донбасу

Getty Images

Говорячи про підприємства, щодо яких бойовики ввели зовнішнє управління, Пєсков заявив, що "ці підприємства не мають жодного стосунку до Російської Федерації". 

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що дії ватажків так званих "ЛНР" та "ДНР" щодо введення зовнішнього управління українських підприємств, які перебувають на тимчасово неконтрольованій території, у якій мірі "можна зрозуміти".

"В принципі, ми є свідками того, що відірвані своєю державою області потрапляють в ще більш скрутне становище, будучи поставленими в умови повної блокади з боку екстремістських елементів. Тому, звичайно, якоюсь мірою можна зрозуміти ті дії, які робляться керівництвом цих регіонів, які, ще раз повторю, відторгнуті своєю державою", - передає слова Пєскова "Інтерфакс".

Своєю чергою, він зауважив, що не варто вживати у цьому випадку слово "віджали"

Пєсков також додав, що наразі йдеться про життя мільйонів людей, які проживають на цих територіях. Однак, говорячи про долю українських підприємств щодо яких в "республіках" було введено зовнішнє управління, Пєсков заявив, що "ці підприємства не мають жодного стосунку до Російської Федерації". 

Раніше повідомлялося, що у так званих "ЛНР" та "ДНР" вимагали від Києва до початку весни зняти транспортну блокаду Донбасу. В іншому випадку бойовики пригрозили взяти під контроль підприємства, які перебувають під українською юрисдикцією. 

Нагадаємо, залізнична блокада на Донбасі триває майже місяць. Поїзди з вугіллям із контрольованих бойовиками територій не пропускають добробати - вважають неприпустимою торгівлю з окупантами. Їхня вимога - не тільки зупинити торгівлю, а й офіційно закріпити за територіями, що їх контролює агресор, статус окупованих. 

Невідомі напали на блокпост активістів торгівельної блокади у селищі Кривий Торець

Невідомі напали на блокпост активістів торгівельної блокади у селищі Кривий Торець

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінету міністрів затвердили рішення про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вкотре засудив блокування поставок вугілля антрацитової групи з окупованих територій.

Гройсман також закликав учасників блокади її зняти, бо вона загрожує енергетичній безпеці України.

Глава КМУ вів перемовини із блокадниками, однак 27 лютого Штаб блокади Донбасу оголосив, що виходить із переговорного процесу із прем'єр-міністром України.

28 лютого народний депутат Володимир Парасюк повідомив про штурм редута в селі Щербинівка, що неподалік Торецька Донецької області. Згодом у штабі повідомили про одного пораненого.

Штурм тривав приблизно в той самий час, коли в Кабміні виступав глава МВС Арсен Аваков. Він, між іншим, попросив повноважень для зняття блокади окупованого Донбасу

Гройсман, своєю чергою, заявив про те, що енергетична блокада Донбасу підіграє інтересам Російської Федерації. 

Аваков прокоментував ініціативу його відставки і можливість силового розгону блокади Донбасу

Аваков прокоментував ініціативу його відставки і можливість силового розгону блокади Донбасу

Наступна публікація