У Збройних силах заявили про завершення АТО на Донбасі та початок нового етапу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нову операцію Об’єднаних сил очолить військове керівництво.

Нині завершується антитерористична операція на Донбасі. Замість неї буде операція Об'єднаних сил.

Про це "Радіо Свобода" заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

"Закон, який 20 лютого був підписаний президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей", – зазначив Муженко.

Зміна формату дозволить систематизувати задіяння підрозділів української армії, підрозділів та сил інших складників сектору безпеки, "більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ".

Штаб Об’єднаних сил очолить "людина з бойовим досвідом".

"У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання", – сказав Муженко.

Нагадаємо, 20 лютого президент України Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей". Документ передбачає переформатування АТО і визначає Росію агресором. Порошенко також повідомив, що чекає на затвердження від міністра оборони і начальника Генштабу ЗСУ узгоджену кандидатуру на посаду командувача Об’єднаних сил.

ВідеоПрезидент підписав закон про деокупацію Донбасу

Верховна Рада ухвалила його місяць тому, і от сьогодні під час засідання Воєнного кабінету Петро Порошенко поставив під документом свій підпис. Зазначивши, що закон не порушує ніяких міжнародних домовленостей, які Україна взяла на себе. Відтепер, на законодавчому рівні визнано, що Росія є країною-агресоркою.

Президент підписав закон про деокупацію Донбасу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції