Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мінську розпочалося засідання ТКГ щодо Донбасу: що там обговорюватимуть

Основним питанням залишається безпека на сході України.

У Мінську розпочалося чергове засідання Тристоронньої контактної групи, під час якого сторони планують обговорити припинення вогню на окупованих територіях та звільнення військовополонених. Оскільки лише після повноцінного розведення військ можна буде порушувати питання виборів.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Власне, формула Штайнмайера - це якраз про вибори на Донбасі. Ще 2015-го під час зустрічі "нормандської четвірки" тодішній міністр закордонних справ Німеччини, а тепер - президент Франк-Вальтер Штайнмайер запропонував таку схему: після ухвалення ВР закону про вибори проводиться волевиявлення на окупованій території.

Згодом ця пропозиція обросла новими деталями, на які українська сторона не погоджувалася. Зараз формула Штайнмайера звучить так: ухвалюється закон про вибори на Донбасі, проводиться волевиявлення. Якщо ОБСЄ підтверджує демократичність виборів, встановлюється особливий статус Донбасу.

Україну такі умови не задовольняють, бо не йдеться про виведення російських військ. А, отже, яке може бути волевиявлення? Тому ці умови ніколи не були офіційно підписані під час Мінських перемовин. Зараз Росія тисне на українську сторону, щоби вона підписала єдину редакцію формули Штайнмайєра. І лише після цього погодиться на зустріч у "нормандському форматі". Українські ж посадовці пропонують обговорювати такі важливі кроки якраз під час "нормандського формату".

Чи обговорюватимуть формулу Штайнмайера сьогодні у Мінську? Імовірно, так. Адже майже кожного разу спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік звітує про те, що робоча підгрупа з політичних питань продовжує обговорювати імплементацію формули Штайнмайера. Однак, які умови обговорюють, достеменно невідомо. Поки немає остаточних домовленостей тут, у Мінську, воліють не розповідати про деталі переговорів. І кожного разу наголошують, що першочергові питання - це припинення вогню, відновлення Україною контролю за територією Донбасу.

Раніше представниця Кабміну у Верховній Раді Ірина Верещук повідомила, що на засіданні 18 вересня одне з обговорюваних питань стосуватиметься спрощення системи виплат пенсій жителям окупованих територій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції