У Порошенка заявили, що миротворча місія на Донбасі може сягнути 30 тисяч осіб

Важливим питанням після створення Об’єднаного штабу буде його координація та співпраця з ймовірною миротворчою місією ООН на Донбасі.

Представник президента України у ВР Ірина Луценко заявляє, що контингент миротворчої місії ООН на Донбасі може становити 30 тисяч осіб, серед яких 20 тисяч - безпосередньо «блакитних шоломів» та ще 5 тисяч поліцейських.

Про це вона заявила журналістам у Києві, передає УНІАН.

За її словами, важливим питанням після створення Об’єднаного штабу буде його координація та співпраця з ймовірною миротворчою місією ООН на Донбасі.

«Запропоновано і на сьогоднішні йде розмова, це не офіційні дані, але йде розмова про можливий контингент з 30 тис. військових, серед яких 5 тис. може бути поліція, 20 тис. можуть бути «голубі шоломи», власне, ті миротворчі війська та деяка частина має стати на кордон між Україною та Росією», - зазначила Луценко.

Вона наголосила на важливості того, щоб «майбутня миротворча місія була розгорнута на всій окупованій частині Донбасу не тільки для захисту СММ ОБСЄ, а й щоб стати на неконтрольовану ділянку кордону на Донбасі , щоб припинити просування зброї на українську територію».

«Розмови ведуться про можливий склад миротворчої місії, що ця місія буде складатися з країн, які не входять до жодного безпекового союзу», - додала представник президента.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення. 

Залиште свій коментар