У Порошенка заявили, що миротворча місія на Донбасі може сягнути 30 тисяч осіб

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Важливим питанням після створення Об’єднаного штабу буде його координація та співпраця з ймовірною миротворчою місією ООН на Донбасі.

Представник президента України у ВР Ірина Луценко заявляє, що контингент миротворчої місії ООН на Донбасі може становити 30 тисяч осіб, серед яких 20 тисяч - безпосередньо «блакитних шоломів» та ще 5 тисяч поліцейських.

Про це вона заявила журналістам у Києві, передає УНІАН.

За її словами, важливим питанням після створення Об’єднаного штабу буде його координація та співпраця з ймовірною миротворчою місією ООН на Донбасі.

«Запропоновано і на сьогоднішні йде розмова, це не офіційні дані, але йде розмова про можливий контингент з 30 тис. військових, серед яких 5 тис. може бути поліція, 20 тис. можуть бути «голубі шоломи», власне, ті миротворчі війська та деяка частина має стати на кордон між Україною та Росією», - зазначила Луценко.

Вона наголосила на важливості того, щоб «майбутня миротворча місія була розгорнута на всій окупованій частині Донбасу не тільки для захисту СММ ОБСЄ, а й щоб стати на неконтрольовану ділянку кордону на Донбасі , щоб припинити просування зброї на українську територію».

«Розмови ведуться про можливий склад миротворчої місії, що ця місія буде складатися з країн, які не входять до жодного безпекового союзу», - додала представник президента.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції