У президента придумали, як запобігатимуть конфліктам після повернення окупованих територій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серед ініціатив - підписання Римського статуту і залучення іноземних суддів у судові справи, пов'язані з конфліктом.

Робоча група з реінтеграції при президентові України, до якої входять генеральний прокурор Руслан Рябошапка, його заступник Гюндуз Мамедов та інші, придумала, як після повернення окупованих територій в Україні збираються запобігати конфліктам у майбутньому.

Про це пише theБабель із посиланням на проєкт концепції перехідного правосуддя, який має вирішити більшість проблем, з якими країна зіткнеться, коли завершиться збройний конфлікт.

Згідно з документом, в Україні змінять законодавство у відповідності до міжнародного гуманітарного і кримінального права у сфері захисту прав людини.

Окрім того, Україна ратифікує Римський статут – це дозволить отримати всі права в Міжнародному кримінальному суді (МКС), що розглядає справи проти воєначальників, топчиновників, депутатів і президента країни-агресора. 

Видання зазначає, що у разі доведення у суді вини російських громадян Москва навряд чи їх видасть, оскільки 2016-го року відкликала свій підпис під Статутом. Але якщо хтось зі засуджених виїде за кордон, інші країни-підписанти зможуть його затримати і передати МКС.

Концепція перехідного правосуддя також передбачає створення єдиної бази винних у злочинах проти людяності та грубих порушеннях прав людини, а також бази фактів і свідчень, щоб потім обґрунтувати позиції України в міжнародних судах.

Окрім того, іноземним суддям дозволять бути експертами в судових провадженнях, повʼязаних зі збройним конфліктом. Ще один пункт концепції – відновлення прав кримських татар як корінного народу України.

Ще один напрямок концепції перехідного правосуддя – створення  спеціального незалежного органу з відновлення істини. Подібні комісії після збройних конфліктів працювали в Латинській Америці, Європі, Канаді, Південно-Африканській Республіці.

Мета цього органу – розслідувати і оприлюднити найбільш резонансні злочини та розповісти про масштаби порушень прав людини під час конфлікту. 

Комісію пропонують формувати на відкритому і прозорому конкурсі, а в якості учасників залучати авторитетних українських і зарубіжних експертів. Вони зможуть допитувати жертв конфлікту, свідків, чиновників і отримають доступ до інформації з обмеженим доступом. 

Влада впливати на роботу комісії не зможе. Результатом роботи стане звіт, з яким ознайомлять владу і частково або повністю оприлюднять. Усі висновки звіту носитимуть виключно рекомендаційний характер.

Відео Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію про захист прав людини в окупованому Криму

Українське МЗС дякує державам-співавторам нової резолюції Генасамблеї ООН про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації. 39 країн вимагають від Москви припинити примусове виселення кримців та заселення анексованого півострова росіянами.    

Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію про захист прав людини в окупованому Криму

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції