У Ровеньках бойовики організували диверсійну групу з малолітніх дітей

На Донбасі склалася критична соціально-побутова, економічна та гуманітарна ситуація.

На окупованій частині Донбасу нині – дуже критична ситуація в соціально-побутовій, економічній та гуманітарній сферах. У людей немає грошей і роботи, не вистачає продуктів, немає доступу до якісних медичних послуг і вони живуть у постійній небезпеці.

Про це в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна" розповів керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков.

"Соціально-побутова, економічна та гуманітарна ситуації характеризуються нами як критичні. Об'єкти паливно-енергетичного комплексу, промисловості, транспортної інфраструктури та ЖКГ виведені з ладу. Обсяги виробництва скорочені до критичного рівня, обладнання вивозиться до РФ, легітимні банківські та платіжні системи не функціонують. На підконтрольних "ДНР/ЛНР" територіях спостерігається значний дефіцит товарів народного споживання. Порушення прав і свобод громадян набули системного характеру. Місцеві мешканці обмежені у доступі до медичної допомоги, соціальних послуг і виплат, не отримують компенсацій за пошкоджене, конфісковане або розграбоване майно", – зазначив Маліков.

Керівник Антитерористичного центру уточнив, що "під загрозою опинилися права та свободи дітей, бойовики залучають неповнолітніх до лав незаконних збройних формувань. Зокрема, нам відомо про функціонування в місті Ровеньки (Луганщина) дитячого диверсійного підрозділу під назвою "Батальйон ім. Святого Георгія Переможця", до складу якого входять діти віком від 12 до 16 років".

Невдоволення місцевого населення в зоні АТО зростає.

"Соціальне невдоволення громадян зростає, і, усвідомлюючи поширення протестних настроїв, ватажки псевдореспублік, під патронатом своїх російських кураторів, намагаються створити на цих територіях політичну систему з ознаками тоталітарного режиму. Зокрема, формуються мережі силових, правоохоронних та спеціальних органів, які становитимуть основу для військово-поліцейської системи "державного управління". Паралельно у псевдореспубліках створюються політичні системи, очолювані ватажками сепаратистів, — ідеться про так звані громадські об'єднання "Донецька республіка" та "Мир Луганщині", які підпорядковуються, відповідно, ватажкам "ДНР" і "ЛНР" Олександру Захарченку та Ігорю Плотницькому. Примусовий вступ до цих організацій є умовою прийому людей на роботу, зокрема це стосується "держслужбовців",– розповів Маліков.

Тим часом за минулу добу бойовики 37 разів порушили режим перемир'я.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: