У Штабі АТО відповіли на відео допиту в "ЛНР" бійця: юнак міг добровільно здатися бойовикам

Наразі за справу взялася військова прокуратура, тим часом бійця родом із Львівщини вже позбавили звання "сержант".

Військовослужбовець ЗСУ міг добровільно здатися в полон бойовиків на Сході України, наразі він позбувся звання сержант, а справу вивчає військова прокуратура.

Про це повідомляють в прес-центрі штабу АТО у Facebook.

"11 травня в мережі Інтернет було розміщено відеоматеріал допиту невизначеними особами військовослужбовця ЗСУ сержанта військової служби за контрактом Гап'яка Т. Я." — йдеться в повідомленні.

У штабі наголосили, що Гап'як самовільно залишив місце служби наприкінці березня цього року. Про це свідчать попередні дані. "За цим фактом було проведено службове розслідування, а також надіслано повідомлення у військову прокуратуру та у Військову службу правопорядку", — зазначили в штабі.

У штабі також додали, що інцидент, який стався наприкінці березня, ретельно вивчили. Відтак за врахування всіх обставин військовослужбовця Гап'яка позбавили військового звання "сержант".

"Після ретельного вивчення інциденту, який стався наприкінці березня, та врахування всіх обставин військовослужбовця було позбавлено військового звання "сержант" згідно Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України", — пояснили в штабі.

Наразі ж матеріали службового розслідування передали до військової прокуратури. Так, рішення ухвалюватимуть за статтею 430 ККУ – "Добровільна здача в полон".

Додамо, що у відео за 11 травня, яке поширили бойовики "ЛНР", Гап'як розповів, що сам родом із міста Борислав Львівської області. Юнак 1994 року народження.

Також у відео Гап'як заявив, що здався у полон через "умови служби в українській армії". Зокрема, він заявив про "брак військової техніки та особового складу, постійне розпивання спиртних напоїв особовим складом, і про те, що військовослужбовці намагаються будь-якими способами отримати звільнення або відпустку".

Нагадаємо, 10 травня так звана делегація самопроголошеної "ЛНР" приїхала на підконтрольну Києву територію для початку процесу верифікації (перевірки) полонених

Залиште свій коментар