У "Слузі народу" розповіли, за якої умови на Донбасі зможуть лишитися бойовики

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Участі у правоохоронних органах вони брати не будуть.

Донецькі бойовики, які воювали на боці Росії, зможуть залишити територію Донбасу разом з виводом російського озброєння, а можуть лишитися, але без зброї.

Про це сказав нардеп фракції "Слуга народу" Богдан Яременко в інтерв’ю РБК-Україна.

"Це проблема Росії і цих людей. Захочуть вийти разом з виведенням російського озброєння, командних структур і т. д. – хай виходять. Вирішать залишитися в ОРДЛО без зброї – нехай залишаються", - сказав він.

Яременко додав, що Мінські домовленості передбачають "народну міліцію" на Донбасі, але це не означає, що нею стануть "перший і другий армійські корпуси", які перебувають в ОРДЛО. Так, право участі в роботі певних правоохоронних структур матиме місцеве населення з громадянством України.

"Мінські домовленості говорять про "народну міліцію". У будь-якому випадку, це не формування з кулеметами, мінометами, танками і т. д. Мова не йде про те, щоб так звані перший і другий армійські корпуси, які знаходяться в ОРДЛО, перетворилися в "народні міліції". Місцеве населення, громадяни України зможуть мати право участі в роботі певних правоохоронних структур. І логічно, що у них буде передбачена для цього зброя. Але там не повинно бути ніяких формувань, які непідконтрольні, непідзвітні і не під командуванням української влади", - сказав Яременко.

Зазначимо, також він заявив, що Україна не зможе без наслідків відмовитися від імплементації "формули Штайнмаєра" щодо Донбасу. Погоджений документ несе для країни зобов’язання політичного характеру.

Відео Народні протести та міжнародні реакції: палкі суперечки досі точаться навколо "формули Штайнмаєра"

Із плакатами і прапорами люди вийшли на вулиці українських міст ще напередодні, одразу після заяви президента Зеленського, що "формулу Штайнмаєра" узгоджено. Цілий тиждень публічно і в закритому режимі всі з'ясовували, з чим, власне, погодився Київ. Опоненти влади одразу підігрівали ситуацію, союзники казали, що не в формулі справа.    

Народні протести та міжнародні реакції: палкі суперечки досі точаться навколо "формули Штайнмаєра"

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції