У списках ОРДЛО майже 200 людей, які не хочуть "повертатися" до бойовиків — Геращенко

Дата публікації
У списках ОРДЛО майже 200 людей, які не хочуть "повертатися" до бойовиків — Геращенко

УНІАН

Геращенко пояснила ситуацію з полоненими в ОРДЛО і заявила про гальмування їхнього звільнення з боку бойовиків.

Перший заступник голови Верховної Ради і представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомила про результати роботи гуманітарної групи в Мінську в середу, 1 березня.

Геращенко також висловила сподівання про те, що вже цього тижня представники місії ООН з прав людини розпочнуть фіксувати заяви тих, хто є в списках ОРДЛО, але хоче залишитися на контрольованій українською владою території. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Найважливіше з роботи гуманітарної групи (де також працює Віктор Медведчук і представники СБУ) сьогодні: сподіваюся, цього тижня представники місії ООН з прав людини розпочнуть фіксувати заяви тих, хто є в списках ОРДЛО, але хоче залишитися на контрольованій українською владою території. Ми понад місяць вели важкі перемовини про це і в Мінську, і з гуманітарними організаціями. Сподіваюся, зараз розпочнеться фактична робота, і від того, наскільки швидко пройде цей етап, залежить питання звільнення заручників і дата", — написала вона.

Геращенко наголосила, що в списках, які запитує ОРДЛО, майже 200 людей, які хочуть залишатися на території України.

"У списку тих, кого запитує ОРДЛО, майже дві сотні людей, які не бажають переміщення і хочуть залишитися на підконтрольній українській владі території. Задля звільнення наших хлопців ОРДЛО вимагає, щоб міжнародні гуманітарні місії це засвідчили ці відмови і при цьому категорично проти залучення Міжнародного Червоного Хреста до питання звільнення заручників (хоч саме ця організація має найбільший досвід і є визнаною моніторинговою місією). Ми — за максимальне прискорення всіх процесів, тоді можна буде вийти на дату звільнення", — написала перший віце-спікер ВРУ.

Політик також додала, що в списку СБУ наразі 113 осіб.

"На сьогодні в списку СБУ 113 осіб, ОРДЛО підтверджують тільки 47, ми ж знаємо місцеперебування 59. В Мінську українська сторона вчергове порушувала питання коректності інформації, що її дають ОРДЛО. Наприклад, рік ми розшукували людину, подаючи в усіх списках , і її нам не підтверджували, а з'ясувалося, що цей чоловік в Макіївській колонії. Є й більш дивні історії, але про них іншим разом", — сказала вона.

Геращенко, крім того, дорікнула, що українські полонені вже 9 місяців не можуть зв'язуватися зі своїим рідними, що не скажеш про іншу сторону, якій сприяє Москва. 

"Українська сторона ще раз порушила питання негайного допуску МКЧХ до тюрем на окупованих територіях, ми вимагаємо, щоб заручники могли отримувати листи, передачі, дзвонити рідним. Немає пояснення, чому в рамках мінської групи вже два роки ці питання блокуються, (хоч ми кожного разу їх порушуємо), чому МКЧХ не може передати листи, чому хлопці вже 9 місяців не можуть телефонувати рідним. І лише ті, кому сприяє Москва, такий доступ отримують, можуть передати листи і посилки", — резюмувала вона. 

Нагадаємо, Геращенко також повідомила, що 1 березня, так звані "представники" ОРДЛО захотіли здійснити "зворотній візит" до українських підприємств на підконтрольних територіях після візиту Савченко до себе.

СБУ відреагувало на поїздку Рубана в Донецьк забороною відвідувати окуповану територію

СБУ відреагувало на поїздку Рубана в Донецьк забороною відвідувати окуповану територію

Наступна публікація