Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США розсекретили кількість ракетних комплексів Javelin, які може отримати Україна

Держдепартамент уже затвердив військову допомогу Україні.

Державний департамент США затвердив рішення про можливе постачання до України ракетоносіїв Javelin та протитанкових ракетних комплексів Javelin Command Bulletin (CLUs) на загальну суму в 47 млн доларів.

Про це йдеться в заяві на сайті Агенції з питань співпраці у сфері оборони та безпеки США (Defense Security Cooperation Agency).

Зокрема, ідеться про 210 ракет Javelin та 37 пускових ракетних комплексів Javelin Command (CLU). У загальній сумі також врахована технічна допомога – транспортування, навчання, підтримка програм тощо.

"Це ймовірне постачання сприятиме зовнішній політиці та національній безпеці Сполучених Штатів, через підвищення безпеки України. Система Javelin допоможе Україні побудувати свій довгостроковий потенціал оборони для захисту свого суверенітету та територіальної цілісності з метою задоволення своїх вимог національної оборони. Україні не складе труднощів взяти на озброєння в свої Збройні сили ці військові системи. Постачання цього устаткування і підтримка не змінять базовий військовий баланс у регіоні", - ідеться в повідомленні.

Основними підрядниками буде спільне підприємство Raytheon / Lockheed Martin Javelin в Орландо, Флорида і Тусон, штат Арізона. Ці ракети надаються із запасів армії США, а CLU будуть отримані з придбаних запасів спеціального запасу з оборони (SDAF).

У повідомленні наголошується, що це – лише попереднє оголошення про потенційне постачання. Остаточного рішення ще немає. Постачання ще має затвердити Конгрес США.

Нагадаємо, в оборонному бюджеті США передбачено 350 млн доларів на оборонну військову допомогу Україні.

Що треба знати про «вбивцю танків» Javelin. Інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції