У ТКГ обмінялися оновленими списками розшукуваних осіб, але заявили про відсутність прогресу в інших питаннях

У ТКГ обмінялися оновленими списками розшукуваних осіб, але заявили про відсутність прогресу в інших питаннях

SRF

На Донбасі фіксують збільшення використання важких озброєнь.

Учасники гуманітарної робочої групи ТКГ під час засідання напередодні обмінялися оновленими списками розшукуваних осіб та обговорили питання зниклих безвісти і "процесуальне очищення" щодо вже звільнених".  Утім, прогресу в інших питаннях досягнути поки не вдалося.

Про це розповіла спеціальна представниця голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ з врегулювання на Донбасі Гайді Ґрау.

Водночас вона констатувала триваюче погіршення ситуації з безпекою на Донбасі. За її словами, всеосяжне припинення вогню може бути досягнуте за умови, що "сторони проявлять необхідну політичну волю, однак поточні консультації учасників ТКГ не дають змоги прийти до практичних рішень".

Щодо питання відкриття нових пунктів пропуску у Золотому і Щасті Луганської області, то тут учасникам гуманітарної робочої групи ТКГ домовитися не вдалося. Крім того, вона заявила, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує фіксувати збільшення використання важких озброєнь на Донбасі, а зона навколо ділянки розведення сил і засобів поблизу Золотого "перетворюється на гарячу точку". 

"Доводиться констатувати, що ситуація з безпекою останніми місяцями продовжує погіршуватися: зона навколо ділянки розведення сил та засобів поблизу населеного пункту Золотого перетворюється в гарячу точку. Крім того, СММ продовжує фіксувати збільшення використання важких озброєнь", - сказала вона.

Раніше ООН із прав людини порахували загальну кількість жертв бойових дій на Донбасі від 14 квітня 2014 року до 30 червня 2021 року.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація