Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У військових на передовій перед Великоднем з’явилась можливість перевірити здоров’я

До бійців приїхали стоматологи і рентген-автомобіль.

Чистий четвер на передовій. Хоч великоднього перемир'я бойовики й не дотримуються, наші бійці говорять про відносне затишшя і використовують його для власних потреб: влаштовують лазню, чепуряться, а ще лікують зуби та перевіряють легені, йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Недобудована кільцева Донецька. Автомобілі швидкої намагаються це місце проскочити якомога швидше – дорога прострілюється з кількох напрямків. Тут добре видно, що стається з тими, хто зупиняється. Волонтери-стоматологи швидко розкладають інструменти у колишньому маєтку донецького міліціонера і починають свою роботу.

Зуб тріщить, боєць терпить. Лікар не надто церемониться – вириває чоловікові одразу 4 пеньки. Стоматолог Тетяна Сакундяк в автомобілі ставить пломби. Погані зуби у бійців, каже вона.

«Зазвичай звертаються з поганою гігієною ротової порожнини, тут жорстка вода, багато зубного каменю», - каже лікар.  

Стоматологами керує  Салім. Він вже третій рік лікує українським воякам зуби. Він ліванець, але вважає себе українським патріотом.

ВідеоВоїни на передовій відзначають Чистий четвер та готуються до Великодня

Хоч великоднього перемир'я бойовики і не дотримуються, наші бійці говорять про відносне затишшя і використовують його для власних потреб: влаштовують лазню, чепуряться, а ще лікують зуби та перевіряють легені.

Воїни на передовій відзначають Чистий четвер та готуються до Великодня

Після того, як серед призовників виявили туберкульозника, начальник медичної служби відшукав рентген-автомобіль, через який проходять усі бійці.

А в сумнозвісних Пісках на передовій, раніше, щоб вивести звідси пораненого бійця, було потрібно більше години. Це смертельно довго. Тому рішення медики прийняли - тримати реамобіль ближче до бійців.

«Коли починається обстріл, по тій дорзі, по якій ми їхали, заїхати неможливо, а вискочити реально, тому що ви бачили і там прострілюється і там дорога прострілюється. А тут вони вискочили і 200 метрів уже позиції», - каже військовий.

Тут, у Пісках, постійно чергує двоє медиків, інші буквально за 2 кілометри. Схема небезпечна для самих лікарів, але вона працює.

Піски, селище, в якому загинули десятки українських бійців, деякі померли по дорозі у госпіталь, але війна навчила. Тепер тут біля Пісків, чи не найкраща медична служба. Бійців підвозять до “Хамера” і він уже на швидкості 120-150 км/год везе в найближчу лікарню. Найкащий результат – 20 хвилин і боєць уже на операційному столі.

На щастя, сьогодні у  Пісках тихо, тому бійці продовжують боротися зі своїм карієсом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції