У Золотому розвели війська. У Петрівському, яке має стати наступним, руху поки немає

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розведення сил у Золотому триватиме три дні.

У Золотому розвели війська. Розведення почалось о 12:20 і тривало до 14 години. Позиції вже залишили 15 військових. Загалом відвід військ триватиме три дні. 

У Петрівському, яке за рішенням Тристоронньої групи має стати наступним місцем розведення сил, наші джерела повідомляють, що руху поки що немає, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

Білі ракети злетіли у небо над Золотим у присутності представників ОБСЄ опівдні - відповідне відео оприлюднили бойовики. За годину до цього на Інвестиційному форумі в Маріуполі журналісти цікавилися в міністра закордонних справ Вадима Пристайка, коли можливе розведення військ на Луганщині. 

Відповідь міністра ошелешила усіх: "У Золотому відбувається прямо зараз. Ми стартуємо від сьогоднішнього дня. Якби ви зараз були у Золотому, було б цікаво подивитись, як білі ракети злітають і відтягуються війська".

Відео Дзеркальне розведення військ розпочалося у Золотому

Міністр закордонних справ цей процес анонсував за годину до його початку. У штабі ООС інформацію підтвердили не одразу і дещо заплуталися у власних заявах.  

Дзеркальне розведення військ розпочалося у Золотому

Попри заяву Пристайка, у штабі операції Обєднаних сил ще о 12 офіційно інформацію про розведення військ не підтверджували, але вже за півгодини інформацію таки підтвердили. 

На офіційній сторінці штабу у соцмережі зранку оприлюднили повідомлення про чергове порушення режиму припинення вогню бойовиками. Напередодні в пятикілометровій зоні біля ділянки розведення сил зафіксували обстріли з боку бойовиків.

Потім була заява, що процес розведення таки розпочався і це стало можливим завдяки дотриманню тиші впродовж останнього тижня. За кілька хвилин інформація про обстріли з повідомлення зникла. 

Через новину про відведення військ у Мінську перервали зустріч Тристоронньої контактної групи. Президент України Володимир Зеленський розведення військ прокоментував у Маріуполі. Новину нібито дізнається в кулуарах від журналістів. "Прекрасно, прекрасно. Все спокійно. Все спокійно відбувається. На цій ділянці немає жодних пострілів", - сказав він. 

Тим часом місцеві в соцмережах постять світлини перекритих вулиць Золотого. Біля блоків поліційна машина. МВС раніше повідомляло, що направить патрулі в сіру зону, щоб після відходу військ захищати місцевих, а надто в сусідній Катеринівці, де залишилося до двохсот жителів. 

Отримати коментар самих захисників, які полишають свої позиції, ТСН не вдалося. За інформацією наших джерел, бійцям на лінії розмежування спілкуватись із журналістами заборонили. У штабі це спростовують.

Кореспондентка ТСН Алла Хоцянівська.

Вибір редакції