У зоні АТО не залишилось жодного мобілізованого військового – Порошенко

Президент оголосив про завершення 6-ї хвилі мобілізації.

Жодного мобілізованого військового на фронті на Донбасі не залишилось.

Про це заявив президент України Петро Порошенко.

"Я, як президент і верховний головнокомандувач, можу доповісти українському народові, що відсьогодні жодного мобілізованого на фронті, в зоні АТО немає. І Збройні Сили України повністю мають бути забезпечені добровольцями, воїнами-контрактниками, добре підготовленими, вмотивованими, навченими і забезпеченими", - сказав він.

Також президент наголосив, що на фронті залишаються лише воїни-контрактники та добровольці, яких якісно підготували, навчили, провели відповідні тренування, зокрема, і за участю іноземних партнерів.

"За два роки, що минули, мобілізація виконала надзвичайно важливу роль у забезпеченні обороноздатності нашої держави, а також в тому, щоб дати відсіч агресору, що напав на нашу країну в найбільш складні дні для української історії. За цей час українське військо пройшло велику відстань. Сьогодні ми маємо якісно нові Збройні Сили України", - зазначив Порошенко.

За словами глави держави, станом на початок року понад 60 тис. контрактників записались до ЗСУ.

"Дуже важливо, що за рахунок демобілізованих, особливо тих, хто найкраще себе проявив в лавах Збройних Сил, формується більш ніж 100-тисячний резерв першої черги", - додав Порошенко, зауваживши, що командири бригад отримали можливість комплектувати свої частини та заохочувати до служби в армії.

Водночас міністр оборони України Степан Полторак зазначив, що з 60 тис. контрактників – 12 тис. бійців, які спочатку пройшли службу в армії в рамках мобілізації і потім залишились служити за контрактом. "Майже 20% – це люди, які мають бойовий досвід", - сказав міністр.

Своєю чергою начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко відзвітував, що загальна чисельність контрактників, які були прийняті на службу в період 2014-2016 років, складає 90 тис. військових.

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко заявив, що він як верховний головнокомандувач не планує оголошувати сьому хвилю мобілізації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: