Не “схід України”: у ЗСУ назвали терміни, якими потрібно називати окуповані території Донбасу

Не “схід України”: у ЗСУ назвали терміни, якими потрібно називати окуповані території Донбасу

Фото: МВС

Зазначається, що терміни "схід України" та "південний схід України" щодо Донбасу не є коректними.

У апараті головнокомандувача ЗС України визначилися з термінологією, як правильно називати окуповані території Донбасу.

Про це інформує Управління стратегічних комунікацій Апарату головнокомандувача ЗСУ.

Зазначається, що від початку війни ЗМІ використовували різні терміни, як то: "війна", "збройний конфлікт", "терористи", "сепаратисти", "бойовики" і т.д.

"Проте всі ці слова несуть в собі різні значення, а тому формують різне розуміння подій у Донецькій та Луганській області. Також хибне використання термінів тягне за собою юридичні наслідки на геополітичній арені", — пояснили в Управлінні.

У Страткомі звернули увагу, що неправильне вживання термінів, особливо проросійськими ЗМІ, грає на руку Москви.

"Схід України" на противагу "великій Україні" — таким терміном Росія та проросійські медіа відокремлюють населення тимчасово окупованих територій від українців, які проживають під легітимним урядом, а відтак створюють напруження у суспільстві і вороже ставлення між громадянами", — йдеться в повідомленні.

Також терміни "схід України" та "південний схід України" щодо Донбасу не є коректними. В географічному сприйнятті схід – це і Харківська область, а південний схід охоплює і Запорізьку область, тоді як під окупацією перебувають лише окремі райони Донецької та Луганської областей.

"Так звані ДНР/ЛНР” — термін, яким ми підтверджуємо існування окремих "самопроголошених" республік, визнання яких добивається Росія, в той час, як це утворені РФ квазідержави та визнані законодавством терористичні організації", — пояснили в ЗСУ.

Водночас правильно говорити “тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях”, “окупована частина Донбасу.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Луганську під час вибуху газу постраждав глава "народної міліції ЛНР". Його госпіталізували.

Війна на 2 фронти: як лікують від коронавірусу тих, хто в зоні бойових дій

Війна на 2 фронти: як лікують від коронавірусу тих, хто в зоні бойових дій

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1793
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація