Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учасник війни у Чечні й крадій пального. У контррозвідці оприлюднили дані про очільника "генштабу "ДНР"

Російські джерела поширюють фейкову інформацію про його нібито українське походження.

Контррозвідка Служби безпеки України оприлюднила дані, які стосуються так званого начальника "генерального штабу міністерства оборони ДНР", "помічника міністра оборони "ДНР" на прізвисько "Куляб".

Він з’явився в окупованому Донецьку влітку 2014 року і одразу обійняв посаду "начальника генерального штабу". Місцевим бойовикам та російським "добровольцям" чоловік відрекомендувався Миколою Володимировичем Стрелковим. Російська "Вікіпедія" стверджує, що він народився 1970 року в Хрустальному (до декомунізації - Красний Луч), у шахтарській сім’ї. Але це не відповідає дійсності.

Згідно з інформацією СБУ, ця людина – кадровий російський військовий, полковник Збройних сил РФ В'ячеслав Валерійович Кузнецов, який є членом правління "Союзу добровольців Донбасу", учасником бойових дій у Чечні та Таджикистані. Саме з Таджикистану походить і позивний "Куляб".

Також контррозвідка оприлюднила відгуки підлеглих Кузнецова: "Вкрай пихата людина з гіпертрофованою манією величі, "паркетний генерал" (присвоєння цього звання у псевдореспубліці не забарилося, саме про нього Кузнецов давно мріяв), полюбляв вихвалятися своїми зв’язками, зокрема родинною дружбою з колишнім міністром оборони СРСР, путчистом-невдахою маршалом Язовим. Сам же він часто підкреслював своє ледь не благородне походження, що він син та онук генерала. "Куляба" постійно супроводжували озброєний до зубів загін з особистих охоронців".

Батько Кузнецова - Кузнецов Валерій Євгенович - генерал-майор запасу. У березні 2014 року нетривалий час обіймав посаду "міністра оборони Криму" та особисто керував загонами "самооборони". Він керував захопленням військового комісаріату у Сімферополі, нападом та побиттям журналістів у готелі "Москва". У вересні 2015 року Кузнецов вручив екс-ватажку бойовиків "ДНР"  Ігорю Гіркіну подяку за "мужність та відвагу під час виконання спеціальних завдань із захисту незалежності Криму".

За інформацією СБУ, "Куляб" тим часом "здебільшого займався діяльністю, корисною виключно для власної кишені". Завдяки зв'язкам із начальником штабу матеріально-технічного забезпечення ЗС РФ генерал-лейтенантом Олексієм Кузьменковим паливо та мастильні матеріали, запчастини до техніки, які російська армія у великій кількості постачала своїм підрозділам в "ДНР" та "ЛНР", "реалізовувалися наліво".

"Масштаби розкрадання були такими, що пального не вистачало для заправлення броньованої техніки та автомобільного парку окупантів, а рядових бойовиків змушували витрачати на нього власні кошти. Зрештою, терпець російського командування увірвався і у "перший армійський корпус" була направлена комісія міністерства оборони Росії. За результатами розслідування з окупаційної армії відкликали майже всіх тилових щурів, декого заарештували. Тож і не дивно, що у розпал розслідувань масових розкрадань російського військового майна у 2016 році "Куляб" тихо та непомітно залишив окуповану територію України", - йдеться в повідомленні контррозвідки.

Водночас за її даними, розкрадання палива бойовиків триває і без "Куляба".

Контррозвідка СБУ плашка

Залиште свій коментар

Вибір редакції