Автори матеріалу попереджають – якщо Україні вдасться досягти лише незначних здобутків під час контрнаступу, це може посилити тиск на Київ щодо підписання угоди про припинення вогню.
Для майбутнього контрнаступу Україна озброїлася на понад 30 млрд дол. наданим союзниками обладнанням. Це більше від річних витрат на зброю будь-якого члена НАТО, крім США, але невідомо, чи буде цього достатньо.
Про це пише Bloomberg.
У статті зазначається, що задля досягнення успіху під час контрнаступу Україні треба буде провести складну так звану загальновійськову операцію без переваги в повітрі. Таку підготовку мають небагато військових у всьому світі.
Тож Україні потрібна координація піхоти, бронетехніки, саперів і протиповітряної оборони, аби максимально посилити вплив понад 200 танків, 300 бойових машин піхоти та іншої зброї, яку держава отримала від грудня 2022 року.
У матеріалі зазначено, що українські військові командири применшували очікування та неодноразово закликали збільшити кількість озброєнь, включно з ППО та ракетами великої дальності.
"Жодна армія ніколи не вірить, що вона достатньо добре оснащена, щоб виконувати те, що від неї вимагається. Це природа військових", – пояснив експолковник морської піхоти США Марк Канкіан.
За оцінками військових аналітиків, успіх українських військ залежатиме від факторів, які виходять далеко за межі озброєння. Йдеться про навчання, розвідувальні дані та вміння протистояти російській авіації, що має перевагу над українською.
Автори статті зазначають – якщо Україні вдасться досягти лише незначних здобутків під час контрнаступу, як розгорнуті навколо Бахмута російські війська, "це може призвести до чергового глухого кута взимку та посилення тиску на Київ, щоб він відмовився від повернення захопленої території в межах угоди про припинення вогню".
Готовність України до контрнаступу
Як повідомив речник Командування армії США в Європі та Африці Мартін О'Доннелл, західні партнери передали Україні для контрнаступу понад 600 різних видів озброєння. Це більше, ніж у будь-якої армії світу.
Водночас генсек НАТО Єнс Столтенберг стверджує, що українські війська отримали необхідну допомогу і готові до контрнаступу, проте зазначає, що росіяни змогли облаштувати "значні оборонні рубежі".
Однак президент України Володимир Зеленський заявляв, що ЗСУ треба більше часу для початку контрнаступу, адже вони чекають ще на доставлення обіцяної військової допомоги.
Читайте також: