Україна готова обміняти 200 людей на утримуваних в "Л/ДНР" заручників - Грицак

Україна готова обміняти 200 людей на утримуваних в "Л/ДНР" заручників - Грицак

Фото: УНІАН

Глава СБУ підкреслив, що наразі важко проводити обмін полоненими через політизацію цього процесу з боку Росії.

Україна готова обміняти 200 людей на українських заручників, утримуваних контрольованими Росією бойовиками на Донбасі. Про це повідомив глава Служби безпеки України Василь Грицак, передає УНІАН.

"Ми підготували до обміну понад 200 осіб, які висловили таке бажання (повернутися на територію ОРДЛО - Ред.)", - сказав Грицак.

Також за його словами, наразі важко проводити процес обміну полоненими, оскільки Росія його політизує.

Крім того, Грицак розповів, що багато людей, які відбувають покарання у в'язницях за антиукраїнську чи терористичну діяльність, відмовилися повертатися назад до "Л/ДНР" у процесі обміну.

"Це надзвичайно чутливе питання. Чим більше його заполітизувала Москва, а вона його заполітизувала, тим складніше стало міняти... Ми провели дуже хорошу роботу разом з омбудсменом для встановлення тих осіб, яких заявила для обміну та сторона. У нас багато людей, які відбувають покарання за скоєння антиукраїнської діяльності, терористичної діяльності в місцях позбавлення волі в Україні. Так коли до них заходили і говорили, що донецька сторона пропонує через механізм помилування президентом України обміняти вас на українських бійців – дуже багато людей відмовилися повертатися до "Л/ДНР". І це дуже показово, оскільки вони казали, що краще відсидять, скільки їм визначено, але не повертатимуться назад", - сказав Грицак.

Також глава СБУ повідомив, що з боку російської сторони відбувається вербування осіб, які під виглядом так званих солдатських матерів, якими насправді вони не є, вчиняють різні провокаційні акції з метою тиску на українську владу.

Нагадаємо, раніше віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що представники незаконних збройних формувань на Донбасі погодилися включити захопленого ними вченого Ігоря Козловського в остаточні списки полонених на обмін.

Україна готова до обміну полоненими і вимагає від поплічників РФ терміново подати списки

Україна готова до обміну полоненими і вимагає від поплічників РФ терміново подати списки

Повʼязані теми:

Наступна публікація