Україна готова перейти до наступу і "має шанси" відвоювати Донбас, але є ризики - Хомчак

Дата публікації
Перегляди
6493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна готова перейти до наступу і "має шанси" відвоювати Донбас, але є ризики - Хомчак

Фото: УНІАН

За словами Хомчака, в укранської армії "є дуже багато шансів досягти мети", але варто зважати на наслідки.

Українська армія готова піти у наступ на Донбасі та має шанси повернути окуповані території. Втім, спроба відвоювати українську землю пов'язана із численними ризиками та може призвести до непоправних наслідків.

Про це головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак повідомив в етері передачі "БАЦМАН".

"Збройні сили України готуються сьогодні до всіх дій, ми прораховуємо будь-які варіанти, і, звичайно, готуємося до наступу", - пояснив Хомчак, наголосивши на семирічному досвіді війни на Сході.

За його словами, "будь-який військовий" сьогодні готовий до "дуже важких" наступальних дій в організованій місцевості.

"Ми до тих дій готуємося, створюємо навчально-тренувальну базу на різних полігонах, нам допомагають наші партнери дуже серйозно, тому що інакше ніяк, - зауважив головнокомандувач ЗСУ і продовжив: - Ми готові, тому що країна сьогодні в небезпеці. Першочергово військові готові морально".

Він пояснив, що питання не в наказі президента Володимира Зеленського, а в пов'язаних зі спробою наступу ризиках. 

"У (Зеленського. - Ред.) проблеми надати команду чи ухвалити рішення немає. Просто треба прорахувати всі наслідки, сили і можливості, резерви, готовність держави, - висловився Хомчак. - Якщо ми сьогодні йдемо наступати, ми розуміємо, що Донецьк - це багатомільйонне місто. (...) є ризики, що загине дуже багато місцевого цивільного населення".

Хомчак також нагадав про події в 2014 році, коли під час наступу української армії Російська Федерація "завезла свої підрозділи з документами" на Донбас.

"Міжнародне гуманітарне право що скаже? Хто проти нас піде? Якщо ми сьогодні будемо воювати з тими, хто там є, звичайно, у нас є дуже багато шансів досягти мети. Але ми розуміємо, що проти нас встане (російська армія. - Ред.)", - підсумував головнокомандувач Збройних сил.

Водночас, за словами Хомчака, збройна агресія Росії на Донбасі є основною загрозою не лише для безпеки України, а й для усіх країн НАТО. 

Жодної доби без обстрілів на Донбасі: бойовики використовують міномети та стрілецьку зброю

Жодної доби без обстрілів на Донбасі: бойовики використовують міномети та стрілецьку зброю

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація