Україна направила до Гааги матеріали щодо Іловайської трагедії і оборони Донецького аеропорту

Україна направила до Гааги матеріали щодо Іловайської трагедії і оборони Донецького аеропорту

Фото: Associated Press

В Офісі генпрокурора вважають, що РФ вчинила "віроломні вбивства".

Офіс генпрокурора відправив до Міжнародного кримінального суду в Гаазі повідомлення про вбивства українських військових під час Іловайської трагедії 29 серпня 2014 року та оборони Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року. Росія та підконтрольні їй бойовики порушували міжнародне гуманітарне право.

Про це розповів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

Повідомлення підготовлене на основі матеріалів кримінальних проваджень, фото та відео з відкритих джерел, а також зібраних речових доказів.

Зазначається, що "віроломні вбивства та поранення українських військовослужбовців відбувались на тлі гуманітарних домовленостей".

"Під час забезпечення у районі Іловайська "зеленого коридору" для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, по ним, а також по автомобілю з символом "Червоного Хреста", було здійснено інтенсивні обстріли", — йдеться в повідомленні Офісу Венедіктової.

Тоді загинули 366 українських військових, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, 24 — зникли безвісти.

"Під час оборони Донецького аеропорту представники окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області запросили режим "тиші" для евакуації з поля бою тіл загиблих та поранених. Проте перемир’я було використано для прихованого мінування позицій ЗСУ та після його завершення віроломного підриву", — йдеться в повідомленні.

Після цього загинуло 25 військовослужбовців, 22 — захоплено у полон, одного полоненого було вбито.

В Офісі генпрокурора наголосили, що віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує Женевські конвенції 1949 року, де забороняється "вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства".

Раніше Україна передала до Гааги докази про страти українських військових під Іловайськом і Дебальцевим.

Суд у Гаазі вирішив, що є підстави для розслідування позову України щодо російської агресії

Суд у Гаазі вирішив, що є підстави для розслідування позову України щодо російської агресії

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація