Україна в Радбезі ООН: Єльченко розповів, кому найбільше загрожують міни на Донбасі

Вибухонебезпечні пережитки війни часто залишаються на узбіччі доріг. 

Російські міни на Донбасі загрожують більше цивільним, ніж військовим.

Про це заявив на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник України при Організації Володимир Єльченко, - пише Укрінформ.

"Міни та вибухові пристрої розкидані по всій території конфліктної зони, особливо вздовж лінії зіткнення, та становлять серйозну загрозу для цивільних осіб, включаючи дітей" - заявив український дипломат. 

Такі вибухонебезпечні пережитки війни часто залишаються незаконними збройними формуваннями в житлових районах, а також уздовж доріг.

"Це створює більшу загрозу для цивільного населення, ніж для військовослужбовців", - підкреслив представник України.

Загроза вибухів є прямим результатом іноземної збройної агресії та наступальних дій з боку "російських гібридних терористичних сил", що діють у окремих районах Донецької та Луганської областей України, наголосив український дипломат.

Він нагадав, що один із останніх таких випадків був пов'язаний з підривом 23 квітня під Луганському автомобіля СММ ОБСЄ з летальними наслідками. "На жаль, заява Ради Безпеки, яка засуджувала цей жахливий інцидент, була заблокована Російською Федерацією, що дуже красномовно вказує на те, хто вчинив цей злочин, і хто є їхніми покровителями", - зауважив Єльченко.

Представник України при ООН також наголосив на важливості міжнародного співробітництва в боротьбі з погрозами, що створюють вибухонебезпечні залишки війни, саморобні вибухові пристрої та міни, а також на необхідності реалізації відповідних міжнародно-правових актів.

Фотогалерея На Донбасі у "сірій зоні" знайшли російські міни, які є лише на озброєнні військових РФ (3 фото)

Нагадаємо, що, за даними СММ ОБСЄ, від початку року на Донбасі загинули 45 мирних жителів.

Про це у вівторок, 13 червня, повідомив заступник голови СММ ОБСЄ Александер Хуг.

За його словами, ще 216 цивільних за цей час були поранені. 

ВідеоУкраїнські бійці дали відсіч бойовикам під час шквального обстрілу Пісків

Залиште свій коментар