Українці в США орендували за пів мільйона доларів літак, щоб доправити до України 30 тонн гуманітарної допомоги

Українці в США орендували за пів мільйона доларів літак, щоб доправити до України 30 тонн гуманітарної допомоги

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці в США орендували за пів мільйона доларів літак, щоб доправити до України 30 тонн гуманітарної допомоги

Українсько-американська громада зуміла нереальне - зібрати гуманітарну допомогу на понад три мільйони доларів.

Коли про українських волонтерів жартують, що ті можуть знайти навіть підводний човен - це вже не зовсім жарти. Українська діаспора в Америці знайшла і спплатила за вантажний літак, який доправив для українців понад 30 тонн гуманітарної допомоги. Борт приземлився в Польщі, а звідти вантаж доправили на Львівщину. Чартерний літак обійшовся в пів мільйона доларів.

Про це йдеться в ТСН.

В аеропорті Сіетла, міста в штаті Вашингтон, на борт літака вантажать понад 30 тонн медичного устаткування для України.

Українсько-американська громада зуміла нереальне - зібрати гуманітарну допомогу на понад три мільйони доларів. Ліля вже 20 років мешкає в Америці, і нині на українсько-польському кордоні. Зустрічає вантаж з літака, який перекладають до фур та везуть на склад. «Перший тиждень війни я зрозуміла, що мої діти їдять, що знайдуть, що в хаті діється страшне, а ти відповідаєш на постійні дзвінки. Це дуже вражає, бо американцям дуже боляче за нас», - каже вона.

Ліля - президент асоціації штату Вашингтон, за освітою математик. Від перших днів війни зрозуміла, що має допомогти рідній Україні. Згуртувала навколо себе сотні волонтерів з різних штатів. Медичну допомогу надавали місцеві шпиталі та благодійні медичні організації.

«Щоб бути точним, це 3,5 млн доларів. В основному це медичне устаткування для госпіталів, це хірургічні матеріали, спеціальні леза, скальпелі, кровоспинні, різного роду медичні трубки для дихальних шляхів, відводу крові», - розповідає жінка.

Джош Пікерінг, ветеран військово-морського флоту США, а нині студент Стенфордського університету та представник благодійної організації, яка допомагала Лілі з пошуком медичного устаткування. Допомогти українцям вирішив одразу після однієї телефонної розмови.

«Я спілкувався з чоловіком, який живе за 40 кілометрів від Києва, це батько-медик, який має 4 дітей, він викопав окоп і накрив своїх дітей собою під час обстрілів. Якщо людина зробила таке, то як я можу не допомогти цим людям», - зазначає Джош.

Наша діаспора в Америці проплатила вантажний літак, що доставив для українців тонни гуманітарної допомоги

Наша діаспора в Америці проплатила вантажний літак, що доставив для українців тонни гуманітарної допомоги

Зібрати гуманітарну допомогу було не найскладніше, кажуть волонтери. А от знайти літак і домовитися з авіакомпанією, щоб транспортувати вантаж - це була місія майже нездійсненна. Але не для українців.

«Найтяжче було знайти літак, літак ми знайшли два з половиною тижні тому, але через завантаження у Варшаві аеропорт не міг нас приймати, Жешув був перевантажений, і різні бюрократичні моменти затягнули цей час», - розповідає Лілія.

Оренда вантажного літака потягла на пів мільйона доларів. Ці гроші зібрали благодійні організації. Медичне устаткування уже на Львівщині. Як його розвантажують, Ліля спостерігає і ще не до кінця вірить – все вдалося. 30 тонн медичного устаткування розподілять по областях, де воно зараз найнеобхідніше.

Читайте також:

Канадський снайпер, якого ворог ховав вже тричі, розповів про свою "погану дівчинку" і любов до борщу

Все нові країни приєднуються до санкцій проти Росії, але там себе і самі знищують "антисанкціями"

У Києві дозволили продаж алкоголю, який розбирають з полиць "зі швидкістю світла"

Наступна публікація