Українська делегація закликала Росію зібрати позачергові засідання підгруп ТКГ: які питання вирішуватимуть

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українська делегація закликала Росію зібрати позачергові засідання підгруп ТКГ: які питання вирішуватимуть

УНІАН

Українська делегація запевнила, що готова працювати в режимі 24/7.

Українська делегація у Тристоронній контактній групі із врегулювання ситуації на Донбасі закликає Російську Федерацію інтенсифікувати роботу та пропонує скликати позачергові засідання підгруп з безпекових, політичних та гуманітарних питань.

Про це йдеться у заяві української делегації ТКГ у телеграм-каналі.

"Українська делегація для участі в ТКГ звертається до російських колег в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях України (ТКГ) з пропозицією інтенсифікувати роботу ТКГ, зокрема в безпековому, політичному і гуманітарному напрямках", - йдеться у заяві.

Зокрема, як наголошують в українській делегації, йдеться насамперед про вирішення питань розблокування роботи КПВВ та обміну особами, що взаємно утримуються. "Сподіваємося на розуміння російською стороною ступеню відповідальності за зрив міжнародних домовленостей на вищому рівні, досягнутих 09.12.2019 в Парижі. Нагадуємо, що міністри закордонних справ Франції та ФРН, представники ОСБЄ закликали російську сторону відкрити зі свого боку КПВВ для руху транспорту та людей якомога швидше. Українська сторона внесла свої пропозиції щодо порядку вирішення технічних питань", - зазначили у заяви представники України у ТКГ та додали, що українська делегація також продовжує наполягати на початку гуманітарного розмінування

Голова української делегації Леонід Кравчук також закликав повернути додому до Різдва та Нового року усіх взаємно утримуваних осіб, що "стало б прикладом високої моралі та відповідальності учасників, ознакою їх прагнення домовитись і щодо решти позицій".

Нагадаємо, раніше речник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі одного з телеканалів заявив, що наступний обмін полоненими між Україною та Росією може відбутися до Різдва. Українська сторона планує повернути українських бранців на батьківщину до 24 грудня 2020 року.

Кравчук озвучив український варіант плану спільних кроків для ТКГ

Кравчук озвучив український варіант плану спільних кроків для ТКГ
Наступна публікація