Українська сторона готова до розведення військ у Петрівському – командувач ООС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бойовики не надали підтвердження готовності до розведення.

Збройні сили України готові опівдні 8 листопада розпочати розведення сил і засобів у районі Петрівського, але від російських окупантів підтвердження про їхню готовність до відведення наразі немає.

Про це на брифінгу в місті Часів Яр Бахмутського району Донецької області сказав командувач операції Об`єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко, передає УНІАН.

”Сьогодні, 8 листопада, о 12:00 українська сторона готова розпочати практичний процес розведення сил та засобів на ділянці № 3, що в районі населених пунктів Богданівка - Петрівське Донецької області. Ця дата визначена, враховуючи останнє порушення режиму припинення вогню на цій ділянці, яке було зафіксовано 30 жовтня цього року. Цей факт відображений у щоденному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ 31 жовтня. Відтак, семиденний режим тиші на ділянці розведення витриманий, і ми готові виконати умови щодо розведення сил та засобів”, - наголосив Кравченко.

За його словами, про це українська сторона через Міністерство закордонних справ повідомила ОБСЄ.

”Протилежна сторона, на даний час, на жаль, - підтвердження немає, але ви всі пам`ятаєте: понеділок, 4-те число, біла ракета... Вони 4-го числа були готові, сьогодні - не готові. Висновки можна зробити однозначно”, - сказав командувач ООС.

Кравченко зазначив, практично розведення сил і засобів буде відбуватися протягом трьох днів. ”Далі здійснюються пошуки і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж фортифікаційних споруд та інших об`єктів військового призначення у межах визначеної ділянки. Усе те ж саме, що відбувалося і на ділянці розведення № 2 в районі Золотого-4”, - повідомив він.

Командувач додав, що ділянка № 3 в районі Петрівського ”дещо легша” в плані розведення порівняно з ділянкою в районі Золотого, тому що не зачіпає населених пунктів.
”Богданівка, що знаходиться під контролем українських військ, перебуває поза межами ділянки. До речі, там проживають семеро цивільних осіб. Петрівське знаходиться під контролем окупаційних військ, і також поза межами ділянки”, - сказав Кравченко.

Він зауважив, що сьогодні о 12:00 українські військові запустять у небо білу ракету, що сигналізуватиме противнику про готовність до розведення. ”Якщо ворожа сторона не відповість таким же сигналом, можна буде вважати, що противник зірвав не тільки процес розведення, а й вкотре порушив міжнародні домовленості”, - наголосив Кравченко.

Нагадаємо, 29 жовтня о 12.00 годині розпочався процес розведення з обох сторін на ділянці №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області. Представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ було підтверджено початок розведення сил та засобів. Разом з тим добровольці у Золотому на Луганщині заявляють, що умови розведення сил на ділянці не були дотримані.

Раніше у Кремлі заявили, що РФ продовжить перемовини щодо зустрічі глав держав "нормандського формату", лише коли президент України Володимир Зеленський "змусить добровольців виконувати свої накази" щодо відведення сил у Золотому і Петрівському.

Тим часом розведення сил у Петрівському Луганської області відтермінували через обстріли.

Відео Заяви бойовиків про початок розведення військ штаб ООС називає провокацією та окозамилюванням

Розведення сил у Петрівському на Донеччині поки що неможливе через обстріли бойовиків - заявляє штаб Операції об'єднаних сил. За угодою, на місці розведення тиша має панувати тиждень. Заяви бойовиків, що вони сьогодні нібито готові розпочати розведення, штаб називає не інакше як провокацією та окозамилюванням. Водночас, штаб зазначає, що востаннє режим тиші на цій ділянці у Петрівському порушувався незаконними збройними формуваннями РФ п'ять днів тому.  

Заяви бойовиків про початок розведення військ штаб ООС називає провокацією та окозамилюванням

Залиште свій коментар

Вибір редакції