Українська сторона оприлюднила список порушень умов режиму припинення вогню бойовиками на Донбасі

Українська сторона оприлюднила список порушень умов режиму припинення вогню бойовиками на Донбасі

Під час обстрілу 6 вересня був поранений український військовослужбовець.

За час дії режиму припинення вогню на передовій на Донбасі від 27 липня бойовики здійснили низку порушень – будували нові укріплення та здійснювали обстріли українських позицій.

Про це йдеться в заяві Української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

Порушення бойовиків на Донбасі, які зафіксували Об'єднані сили:

  • проводилися інженерні роботи з обладнання нових ходів сполучення поблизу с.Ужівки загальною довжиною до 80 метрів та поблизу Голубівського загальною протяжністю до 170 метрів;
  • зафіксовано обладнання ходу сполучення протяжністю до 90 метрів і стрілецької вогневої позиції поблизу с.Набережного;
  • проводилися інженерні роботи з обладнання спостережного поста поблизу с.Олександрівки, дообладнання стрілецької вогневої позиції неподалік Каштанового, обладнання нової вогневої позиції поблизу Золотого-5;
  • переобладнуються старі покинуті позиції в районі мостового шляхопроводу з метою скорочення відстані до позицій підрозділів ОС (до 800 метрів) поблизу с.Калинового.
  • 6 вересня біля Красногорівки бойовики порушили домовленості та здійснили прицільний обстріл українських позицій з автоматичного станкового гранатомета, випустивши при цьому три черги ВОГ-17 по підрозділу Об’єднаних сил. Був поранений військовослужбовець ЗСУ, який усував наслідки пожежі на позиції.

"Останнім часом керівництво російських окупаційних військ підняло потужну хвилю звинувачень української сторони щодо обладнання інженерних споруджень на лінії розмежування в населеному пункті Шуми. Ці звинувачення не відповідають дійсності і є провокаційними. У визначений період порушень домовленостей з української сторони в зазначеному населеному пункті не фіксувалося, що було зафіксовано у щоденній доповіді ССМ ОБСЄ від 05.09.2020 року", - ідеться в повідомленні.

Українська сторона СЦКК наголошує, що "така практика звинувачування української сторони у системних порушеннях застосовується російськими окупаційними військами для формування негативного іміджу ЗС України, носить політичну складову з метою зриву досягнутих домовленостей на Трьохсторонній контактній групі. Цей випадок учергове підтверджує позицію "ДНР" та "ЛНР" щодо гри в Мінських домовленостях з метою вирішення політичної складової для впливу на Україну".

Тим часом у неділю, 6 вересня, в Києві відбулася розширена нарада керівництва української делегації в Тристоронній контактній групі. На ній розглянули питання щодо ситуації на Донбасі та заяв ватажків бойовиків розпочати обстріли українських позицій через нібито недотримання українською стороною умов перемир'я та зміщення укріплень у районі Шумів поблизу Горлівки Донецької області.

Відео Загальна амністія бойовикам, особливий статус Донбасу та вибори на території ОРДЛО

Пропозиція заступника голови української делегації у тристоронній групі в Мінську Вітольда Фокіна про спосіб досягнення миру на умовах Росії розбурхала суспільство. Перед тим очільник  делегації Леонід Кравчук запропонував депутатам погодитись на ультиматум росіян в Мінську та змінити постанову про проведення жовтневих виборів, дозволивши їх на окупованому Донбасі. Чи є за цими заявами реальні наміри та що каже офіційна влада, Марія Васильєва розповість. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Загальна амністія бойовикам, особливий статус Донбасу та вибори на території ОРДЛО

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів