Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До демонтажу укріплень перейшли після огляду ділянки на наявність мін та вибухонебезпечних предметів.

Українська сторона розпочала демонтаж фортифікаційних споруд поблизу зруйнованого мосту через річку Сіверський Донець у Станиці Луганській.

Про початок демонтажу укріплень в суботу, 24 серпня, повідомив пресцентр штабу Операції об'єднаних сил з посиланням на українську сторону Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню (СЦКК).

Спершу група підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій України оглянула фортифікаційні споруди на наявність вибухонебезпечних предметів. Після обстеження група ДСНС розпочала демонтаж споруди та її розбирання.

На зазначену ділянку прибули представники Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з метою оцінки ситуації. Так само українська сторона СЦКК наголосила, що "у разі відсутності синхронних дій" з боку збройних формувань самопроголошеної "ЛНР" вона "змушена буде припинити" роботи з демонтажу укріплень.

Нагадаємо, 19 серпня українська сторона СЦКК повідомила про завершення розмінування на ділянці зруйнованого мосту в Станиці Луганській та оголосила готовність до початку демонтажу укріплень.

7 липня президент України Володимир Зеленський відвідав Станицю Луганську та заявив про наміри відновити зруйнований міст, через який люди перетинають лінію розмежування. На засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську сторони домовилися про початок від 1 серпня робіт над розмінуванням прилеглої до мосту території. Утім, 4 серпня українська сторона повідомляла про неможливість почати розмінування біля самого мосту через відсутність гарантій безпеки саперам з боку проросійських бойовиків.

Відео Україна повідомила ОБСЄ про завершення розмінування території у Станиці Луганській

Міжнародні спостерігачі чекають аналогічного повідомлення від бойовиків. Про це заявив спецпредставник місії під час переговорів, що відбулися напередодні у Мінську. Однак найманці не поспішають прибирати свої блокпости, як повідомляли у штабі ООС.  

Україна повідомила ОБСЄ про завершення розмінування території у Станиці Луганській

 

Вибір редакції