Українська сторона СЦКК скаржиться, що бойовики порушеннями тиші не дозволяють виконувати Мінськ

"Україна готова виконувати всі зобов'язання у разі, якщо Мінська дотримується й інша сторона", — заявили в СЦКК.

Українська сторона СЦКК заявила, що влада України готова виконувати свої зобов'язання за Мінськими домовленостями, але за умови, що їх також дотримуватиметься інша сторона.

Однак, бойовики надалі продовжують обстріли всупереч Мінським домовленостям, передає заяву СЦКК прес-центр штабу АТО.

"Керівництво України ще раз виявляє готовність до виконання всіх взятих на себе зобов'язань за Мінськими домовленостями за умов безумовного їх дотримання з іншої сторони", — йдеться в заяві.

"Українська сторона СЦКК констатує, що незаконні збройні формування ОРДЛО, нехтуючи усіма Мінськими домовленостями, надалі здійснюють обстріли позицій Збройних Сил України вздовж усієї лінії розмежування", — наголосили в СЦКК.

Як аргумент в СЦКК наводять той факт, що протягом 18 квітня було зафіксовано 35 порушень режиму припинення вогню з боку НЗФ у тому числі із застосуванням забороненого озброєння мінометів калібру 120 мм, 18 мін калібру 82 мм та стрілецького озброєння. Обстріли бойовики здійснювали по позиціях Збройних Сил України, а також по ділянках поблизу населених пунктів Красногорівка, Катеринівка та Кримське.

За ініціативи української сторони СЦКК режим "Тиша" заводився 64 рази, завдяки чому жертв серед мирного населення вдалося уникнути.

"Крім того, українською стороною СЦКК протягом доби було зафіксовано два рази порушення режиму припинення вогню з боку НЗФ ОРЛО із застосуванням стрілецької зброї на ділянки розведення сил і засобів №1 "Станиця Луганська". Також слід зазначити, що бойовики протягом квітня цього року вже 8 разів порушували режим "Тиша" на цій ділянці розведення №1, а саме 01, 02, 06, 07, 09, 10 та 14 числа", — йдеться в повідомленні.

"Такі дії з боку незаконних збройних формувань ОРЛО не дають змоги повною мірою виконати умови зазначені у рамковій угоді підписаної 21 вересня 2016 року у Мінську. Про всі випадки порушення Мінських домовленостей з боку НЗФ ОРДЛО українська сторона СЦКК повідомляє керівництво держави і Збройних Сил України, представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а також російську сторону СЦКК", — резюмувала українська сторона СЦКК.

Нагадаємо, раніше українська сторона СЦКК завила, що незаконні збройні формування ОРДЛО, нехтуючи Мінськими домовленостями, протягом Великодніх свят навмисне здійснювали збройні провокації щодо Збройних Сил України  вздовж усієї лінії розмежування. 

ВідеоНічна розмова "нормандської четвірки" може бути останньою за участю Франсуа Олланда

Залиште свій коментар