Уродженець Дебальцевого дав прогноз на звільнення його міста від сепаратистів

Чоловік пішов до армії лише після того, як росіяни атакували Дебальцеве і зруйнували звичне йому життя.

У річницю виходу з Дебальцевського котла українські військові згадують пережите. Боєць із позивним "Сєпар" має особисті причини для боротьби за поновлення української влади над містом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловік був поранений під час штурму його рідного Дебальцевого росіянами. Осколки від "Граду" влучили йому в тулуб, ногу та руку. Першу допомогу надали йому військові.

"Сепари підбили мене, а наші хлопці врятували", - розповів він.

Після лікарні чоловік пішов добровольцем до армії. Хоча до минулорічних подій оборона України була йому байдужа.

"Я взагалі нічого не хотів. У мене була робота хороша. Спокійно собі гроші заробляв і проти війни був узагалі. А потім штурм і все інше", - розповів він.

Боєць згадує, що доки не з'явилися росіяни з бандами сепаратистів, Дебальцеве було красивим зеленим містом. Помститися за його нищення чоловік хоче якнайшвидше. У рідне місто він мріє повернутися під прапором України.

"Невдовзі, в цьому році", - сподівається він.

Нагадаємо, що саме сьогодні річниця виходу з котла в Дебальцевому. Після тривалої оборони стратегічного міста, попри оголошене у Мінську перемир'я - українських військових узяли в оточення бойовики і регулярні російські підрозділи.

На дві з половиною тисячі українців кинули до сімнадцяти тисяч російських військових. Відступ відбувався під ворожими прицілами, втрати - одні з найбільших у цій війні. За офіційними даними, у період з 15 січня по 18 лютого, загинули 110 українських військовослужбовців, 270 дістали поранення, семеро взяті в полон, 18 зникли безвісти. Хоча за свідченнями безпосередньо бійців та волонтерів, справжні втрати значно вищі.

Через рік не має відповіді і на питання, хто винен у трагедії. Військові, які сьогодні згадують ті події і вшановують пам'ять загиблих, заявляють, втрат могло бути менше, якби були чіткі команди, взаємозв'язок між підрозділами і резерви, як людські, так і бойові.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

ВідеоІсторії героїв "Дебальцівського котла"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: