Усі підрозділи СБУ переведені в режим підвищеної готовності через ескалацію агресії РФ: деталі

Усі підрозділи СБУ переведені в режим підвищеної готовності через ескалацію агресії РФ: деталі

Фото: СБУ

Посилено контррозвідувальну та оперативно-розшукову складові діяльності СБУ.

Співробітники Служби безпеки України в усіх областях переведені у режим підвищеної готовності на тлі ескалації військової агресії з боку Росії.

Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко, пише "Укрінформ".

"Посилено контррозвідувальну та оперативно-розшукову складові діяльності Служби. У більшості областей країни СБУ вже проводить чи невдовзі заплановані масштабні антитерористичні навчання, - розповів він. - СБУ цілодобово докладає усіх зусиль, щоби українці були максимально захищеними".

До того ж, за словами Дехтяренка, окремим напрямком роботи російських спецслужб є "проведення інформаційних спецоперацій, поширення панічних настроїв у суспільстві, провокування акцій протесту і заворушень". 

"Слід пам’ятати, що сьогодні наша країна змушена протистояти проявам гібридної війни з боку РФ, - продовжив Дехтяренко. - Ми це чудово розуміємо і протидіємо. Не лише під якісь конкретні дати, а системно".

На тлі поширення інформації щодо можливих провокацій на травневі свята, він нагадав, що злочини проти основ національної безпеки України, викриття та розслідування яких є безпосереднім завданням СБУ, є особливо тяжкими.

"Мова йде про дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність та недоторканність України тощо. Тому до будь-яких спроб розхитати ситуацію чи влаштувати провокації ми ставимося з особливою увагою", - зауважив речник СБУ.

Дехтяренко запевнив у тому, що СБУ "не лише бореться з наслідками проблем, а запобігає їм, діючи на випередження", а тому перевіряє всю інформацію щодо роздмухування сепаратистських настроїв в окремих регіонах країни.

Новини України: підрозділи СБУ перейшли у режим підвищеної готовності в усіх регіонах

Новини України: підрозділи СБУ перейшли у режим підвищеної готовності в усіх регіонах

"Ми адаптуємо свою роботу залежно від актуальних викликів часу. При цьому значна її частина може бути непублічною. Це - одна зі специфіки служби. Також налагоджена системна комунікація і співпраця з колегами по силовому блоку, котрі згідно з законом відповідають кожен за свій напрям", - сказав речник СБУ.

Як повідомлялося, Служба безпеки України проводить масштабні багатоетапні антитерористичні навчання у більшості областей України. Під час тренувань посилена увага приділяється відпрацюванню дій із захисту стратегічно важливих об’єктів та кордонів держави. 

Нагадаємо, що Росія стягує до окупованого Криму ешелони з військовою технікою. Окрім того, РФ активізувала військові дії на сході України. На кордоні зараз зосереджено понад 150 тисяч російських солдатів - найбільша кількість від 2014 року. 

Підтримку Україні на тлі збільшення загрози повномасштабного вторгення Росії висловили всі члени НАТО. Знизити напруженість російського президента Володимира Путіна особисто переконував і глава Сполучених Штатів Джо Байден. 

Сама ж РФ не втомлюється звинувачувати Київ у загостренні ситуації на Донбасі.

16 квітня канцлерка Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський за підсумками тристоронніх переговорів оприлюднили спільну заяву, в якій закликали Росію відвести війська від кордону з Україною і незаконно анексованого Криму.

Право на владу: як українська армія реагує на провокації окупантів

Право на владу: як українська армія реагує на провокації окупантів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація