Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В АП заявили, що не узгоджуватимуть із бойовиками введення на Донбас миротворців

Україна пропонує ввести в зону АТО 24 тисячі миротворців.

Офіційний Київ відкидає будь-які переговори з бойовиками "ДНР/ЛНР" щодо введення на Донбас миротворчої місії ООН.

Про це в ефірі "Радіо Свобода" сказав заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв і наголосив, що для України головне - обговорити це питання зі своїми ключовими партнерами. Варто зазначити, що остаточне рішення про введення миротворців має ухвалити Рада безпеки ООН, постійним членом якої є Росія.

"Звичайно, ми не збираємося вести ніякого діалогу та узгоджень з бойовиками, тому що всім зрозуміло, що за бойовиками стоїть Росія, і в цьому зв’язку ключовий виклик – отримати згоду на розгортання такої операції від Москви", – зазначив Єлісєєв.

​Для введення миротворців також потрібен дозвіл України.

"Приймаюча сторона – це Україна, яка вважає ці території окупованими. Тому, якщо буде згода України, я думаю, що нам не потрібна на це згода якихось окремих бандформувань", – уточнив Єлісєєв.

Нагадаємо, сьогодні, 19 лютого, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що "дійти до компромісу в питані розміщення миротворців на Донбасі можна лише через діалог з представниками невизнаних республік Донбасу".

Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо. Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення.

ВідеоМиротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

20 тисяч миротворців на окупованих територіях України, плюс чотири тисячі поліцейських – такий план для України передбачає Андерс фоґ Расмуссен. Цю пропозицію розробили експерти ООН в американському Інституті Хадсона. Порошенко, який також у Мюнхені, каже, що ідею миротворчого контингенту підтримує весь цивілізований світ.

Миротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції