В Херсоні ще досі відчувається дух Росії: ціни в рублях і плакати про "безопасность"

Дата публікації
Перегляди
5542
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Херсоні ще досі відчувається дух Росії: ціни в рублях і плакати про "безопасность"

Українці намагаються позбутися слідів довгих місяців окупації.

Херсон із українською владою та українським військом, але ще без світла, води та зв’язку. Мешканці міста збираються на площах міста, щоб хоча б підзарядити телефони і через “Старлінки”, які завезли на залізничний вокзал, написати рідним коротке повідомлення, що вони вистояли, дочекалися, живі. 

Частину шляху до звільненого міста можна проїхати вже залізницею. До Миколаєва запустили потяги від початку повномасштабної війни. “Для нас важливо повернути це сполучення і ми продовжуємо роботи на дистанції Миколаїв-Херсон для того, щоб якомога швидше відновити сполучення і до Херсона”, — каже голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишин. 

Але доїхати до самого Херсона потягом ще не можна. Ремонтники  працюють на коліях під розбитим мостом. “На дільниці Миколаїв-Херсон маємо 58 місць ушкоджень рейок, зараз ми працюємо 2 доби, пройшли разом з ДСНС етап розмінування”, — пояснюють залізничники. 

Шосейна траса — поки єдина дорога до Херсона. Спалені будинки, авто, зруйновані мости. У самому місті  незнайомі люди обнімаються і вже намагаються не плакати від щастя.  “Ми вірили, ми знали, що Херсон — це Україна і, дай Боже, нашим нашим хлопцям здоров’я і процвітання. Дуже чекали, дуже переживали, але ми вірили і знали, ми обіймаємося і цілуємося зі всіма”, — переконує місцева мешканка Тетяна.  

Разом із залізничниками у Херсон заїжджають волонтери, починають роздавати продукти, але частина людей не йде, вони вперто тримаються купки, бо на острівку, де вони стоять, є електрика і ледь-ледь пробивається Інтернет. “З дітьми вже зв’язався, переписуюся, говорити незручно, переписуюємося — переживали за вас — так, як тільки була можливість, то зв’язувалися з ними”, — кажуть люди.  

10 днів без електрики, зв'язку та тепла і понад вісім місяців під окупацією. Російський дух ще відчувається у місті, на місцевій заправці ціни вказані і в гривнях і в рублях. Весь Херсон завішаний плакатами про майбутнє з Росією про стабільність і безпеку. Зрештою місцеві вже самі беруться за такі плакати.

З жахом люди розповідають і про те, як росіяни відбирали у них автомобілі, а також про останні дні окупації, коли негідники навмисно обривали контактні дроти тролейбусної лінії. 

Повністю знищили рашисти і Антонівський міст. Довго стояти на ньому не можна, з лівого берега Дніпра звучать кулемет, а поряд вибухають мінометні міни.

Читайте також:

В Україні – суттєвий збій в роботі Інтернету після російських ракетних атак

"Якби не напад Путіна на Україну, нічого б не сталося" - прем'єр Британії про інцидент у Польщі й економічну кризу

Подоляк про інцидент у Польщі: "Війну розв'язала і веде Росія, це єдине пояснення будь-яким ексцесам із ракетами"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
5542
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація