Експерти підрахували кількість фейкових новин на сайтах ОРДЛО

Експерти підрахували кількість фейкових новин на сайтах ОРДЛО

Фото: thestocks.im

Моніторингу підлягали 8 найпопулярніших інтернет-сайтів "ДНР" та "ЛНР". 

На інформаційних сайтах так званих "ДНР" та "ЛНР" кожна десята новина є фейковою.

Про це  свідчать результати моніторингу інтернет-видань окупованих районів Донецької та Луганської областей України, який провів ГО "Інститут масової інформації".

Зазначається, що дослідження було проведене у січні 2017 року. Тим часом 82% матеріалів про самопроголошену владу "ДНР" та "ЛНР" у інтернет-ЗМІ на непідконтрольних українській владі територіях Донбасу є компліментарними, 18% - нейтральними, натомість критичних матеріалів немає взагалі.

Загалом близько 20% новин на місцевих сайтах присвячені самопроголошеній владі так званих республік, тоді як про українську владу матеріалів більше — 32% новин. Своєю чергою, переважна кількість матеріалів про українську владу (87%) в ЗМІ, що підлягали аналізу, виявилися негативно забарвленими, 13% - були нейтральними, а позитивних матеріалів не було виявлено взагалі. Найбільше матеріалів нейтрального характеру були присвячені діяльності народної депутатки Надії Савченко.

Інформації про діяльність російської влади присвячено в середньому 8% новин, причому у переважній кількості вона теж висвітлюється позитивно (91% новин), нейтральними виявилися 9% матеріалів, негативні або критичні матеріали — відсутні.

Окрім того, під час моніторингу в інтернет-виданнях бойовиків були виявлені новини з ознаками замовлення на користь політичної сили "Опозиційний блок" та Віктора Медведчука.

"При такому позитивному висвітленні "місцевої влади", що вказує на пряму залежність від неї місцевих ЗМІ, станом на сьогодні не може йти жодної мови про проведення демократичних і вільних виборів на непідконтрольних Україні територіях Донбасу. Картина, яку змальовують місцеві ЗМІ про ситуацію в регіоні, є вкрай спотвореною. Право місцевих мешканців на інформацію є порушеним, що не дає їм можливості зробити усвідомлений вибір", - заявила виконавча директорка ІМІ Оксани Романюк.

Фото: Інститут масової інформації

Згідно з повідомленням, серед наративів, які поширювалися у місцевих ЗМІ тимчасово окупованої території Донбасу, у січні, популярними були такі: Дональд Трамп, який прийде до влади, відмінить санкції щодо Росії та налагодить стосунки з Росією, котрі "зіпсував" Барак Обама; несамостійність України як країни, та її залежність від західних партнерів; а також належність так званих "ЛНР" та "ДНР" до "русского мира".

Моніторингу підлягали 8 найпопулярніших інтернет-сайтів "ДНР" та "ЛНР". Дослідження проводилось експертами ІМІ протягом січня-лютого 2017 року. Загалом було оцінено 2097 новин, що вийшли у період від 18 до 25 січня 2017 року.

Нагадаємо, раніше російські пропагандисти оконфузилися під час висвітлення теми вбивства ватажка терористичного угрупування "Сомалі" Михайла Толстих, відомого за прізвиськом Гіві. Так, в ефірі російського каналу "Россия 24" ведучий заявив про те, замовниками вбивства терориста називають "двох представників українського істеблішменту", вказавши, що це "Зорян і Шкіряк". Вочевидь, він мав на увазі радника глави МВС Зоряна Шкіряка і "розділив" його ім'я та прізвище на дві особи.

Повʼязані теми:

Наступна публікація