В ОБСЄ назвали пріоритетний район для початку розведення сторін у зоні АТО

Олександр Хуг заявляє про те, що військові та бойовики перебувають дуже близько одне до одного.

Заступник голови місії ОБСЄ Олександр Хуг вважає, що район Станиці Луганської, Золотого та Попасного у Луганській області найкраще підходить для розведення сторін конфлікту у зоні АТО.

Про це він сказав на брифінгу у Києві.

За його словами, у цих районах відбувається найбільше обстрілів у Луганській області, також вони є найбільш замінованими. Олександр Хуг зазначив, що розведення сторін на безпечну відстань уздовж лінії розмежування була однією з ключових ідей останньої "нормандської зустрічі".

Заступник голови місії ОБСЄ вважає, що сплеск насильства на Донбасі відбувається через те, що українські військові та бойовики перебувають на дуже малій відстані одне від одного. За словами Хуга, обстріли виникають без попередження, у найнесподіваніших місцях і найнесподіваніший час.

Він навів приклад, як у неділю поблизу Ясинуватої спостерігачі чули 186 вибухів, а вже наступного дня там було тихо.

Нагадаємо, генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр заявив про готовність обговорювати ймовірне запровадження поліцейської місії на Донбасі. Однак Заньєр зазначив, що конкретних пропозицій щодо такої місії поки не надходило. 

Очільник МЗС України Павло Клімкін казав, що українська поліція не зможе гарантувати безпеку під час проведення виборів на Донбасі, тому там необхідно розмістити поліцейську місію ОБСЄ, для чого слід тиснути на Росію. За словами Клімкіна, у зв'язку з тим, що це збройна місія, необхідно також опрацювати правила застосування зброї.

Напередодні, 24 квітня, український президент Петро Порошенко повідомив, що Росія погоджується на збройну поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: