В ОБСЄ немає доказів причетності українського співробітника до шпигунства проти "ЛНР" - заява

Якщо звинувачення підтвердяться, того працівника звільнять.

В ОБСЄ наразі немає доказів того, що український співробітник місії Артем Шестаков шпигував проти "ЛНР".

Таку заяву зробила місія у відповідь на звинувачення з боку російської ФСБ.

В ОБСЄ зазначили, що мандат СММ не передбачає ведення розвідувальної діяльності, адже це – цивільна місія.

"Метою СММ є сприяння зниженню напруженості і налагодженню діалогу між сторонами, збір інформації та інформування про ситуацію з безпекою в країні, про дотримання чи порушення Мінських угод на щоденній основі. СММ ОБСЄ – це цивільна моніторингова місія, яка працює за принципами прозорості та неупередженості", - йдеться у заяві.

В ОБСЄ зазначили, що коли працівники стають членами Місії, вони підписують Кодекс поведінки, порушення якого до негайного звільнення.

"У рідкісних випадках нам вже доводилося приймати подібні рішення, і за необхідності, у майбутньому ми можемо знову так вчинити", - йдеться у заяві.

Наразі у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні працюють міжнародні спостерігачі з більш ніж 45 країн, а також 305 місцевих співробітників.

Раніше російська ФСБ заявила, що затримала та відправила до України українця Артема Шестакова, який працював перекладачем СММ ОБСЄ на території так званої "ЛНР". Шестакова нібито упіймали на території Росії і стверджують, що він зізнався у тому, що передавав до СБУ стратегічні дані про бойовиків.

ВідеоРосійська ФСБ затримала Перекладача моніторингової місії ОБСЄ в Україні Артема Шестакова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: