В ОБСЄ пояснили, за яких умов може відбутися розведення сил у районі Дебальцевого

За словами Хуга, обговорення потенційних ділянок розведення не має бути публічним.

Розведення сил і засобів у районі Дебальцевого відбудеться лише за згоди обох сторін.

Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг в інтерв'ю "Громадському".

"Якщо взяти цю географічну зону між Дебальцевим та Світлодарськом, тут доволі висока бойова активність. Але розведення сил і засобів відбудеться лише за згоди сторін. І я не займаюся домислами й спекуляціями – чи відбудеться це", - наголосив він.

На думку Хуга, будь-яке зниження рівня насилля буде тільки вітатися.

"Тема розведення регулярно обговорюється. І якщо сторони узгодять додаткові ділянки розведення сил і засобів, ми готові надавати свою підтримку. Ви розумієте, поточні обговорення і дебати, які точаться навколо потенційних ділянок розведення, не мають бути публічними. Це все залежить від учасників тристоронньої контактної групи, або сторін – чи доводити цю інформацію до широкого загалу", - додав перший заступник голови ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, 19 жовтня у Берліні відбулися переговори президента України Петра Порошенка, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента РФ Володимира Путіна.

На прес-конференції за підсумками переговорів Порошенко заявив, що Україна наполягає на продовженні розведення військ на Донбасі, і після розведення сил у районах Золотого, Петрівського та Станиці Луганської, ця робота має продовжитися ще в чотирьох місцях, зокрема, має бути проведена демілітаризація Дебальцевого.

Своєю чергою у Росії заявили, що не згодні з поверненням окупованого міста Дебальцеве Донецької області під контроль України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: