В ОБСЄ заявили про готовність запровадити поліцейську місію на Донбасі

Генсек організації зазначив, що конкретних пропозицій поки не надходило.

Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр заявив про готовність обговорювати ймовірне запровадження поліцейської місії на Донбасі.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Однак Заньєр зазначив, що конкретних пропозицій щодо такої місії поки не надходило.

"Є ідеї, зокрема щодо поліцейського контингенту, є пропозиції озброїти моніторингову місію в контактній зоні, тому я дуже відкритий до обговорення", - заявив генсек.

Він додав, що під час Великодніх свят режиму тиші на Донбасі здебільшого дотримувалися.

"Однак зараз спостерігається повернення тенденції попередніх місяців - великої кількості випадків порушення режиму припинення вогню, і в деяких районах дійсно майже відновлення бойових дій", - пояснив Заньєр.

Він зауважив, що дуже часто вогонь ведеться із важких озброєнь, розміщених у житлових кварталах, "особливо в зоні, контрольованій незаконними збройними формуваннями".

Генсек запевнив, що ОБСЄ шукає можливостей виходу із цієї ситуації.

Нагадаємо, очільник МЗС України Павло Клімкін казав, що українська поліція не зможе гарантувати безпеку під час проведення виборів на Донбасі, тому там необхідно розмістити поліцейську місію ОБСЄ, для чого слід тиснути на Росію. За словами Клімкіна, у зв'язку з тим, що це збройна місія, необхідно також опрацювати правила застосування зброї.

Напередодні, 24 квітня, український президент Петро Порошенко повідомив, що Росія погоджується на збройну поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: