Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Росії готові повернути своїх офіцерів до СЦКК, якщо туди включать бойовиків

У МЗС РФ вважають це важливою умовою.

Росія готова повернути своїх офіцерів до Спільного центру із контролю та координації режиму припинення вогню на Донбасі (СЦКК), але висуває для цього дві умови.

Про це в інтерв'ю ТАСС заявив статс-секретар, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.

ВідеоУ відповідь на втечу російських спостерігачів українські офіцери полишили окуповані території

Українські спостерігачі, які стежили за дотриманням Мінських домовленостей на окупованій території, повернулися додому. Вони не кажуть, що повернулись на українську землю, бо ту землю теж вважають українською. Кажуть, половина українських сайтів там заблокована, телевізор був лише у коридорі, дозволяли дивитись тільки російські телеканали, тому скучили за рідним домом.

У відповідь на втечу російських спостерігачів українські офіцери полишили окуповані території

За його словами, Росія хоче, щоб були забезпечені "нормальні, гарантовані умови для роботи і перебування наших військових в СЦКК". Карасін стверджує, що таких умов не було створено.

"Спільний центр повинен мати мандат, тобто прописану і затверджену процедуру оформлення документів і порядок їхніх дій. Одним словом, документ, який багато би визначав і гарантував би передбачуваність перебування російських військових в цьому центрі", - сказав представник російського МЗС.

"Крім того, ми вважаємо за необхідне, щоб в цьому центрі були представлені Донецьк і Луганськ. Це теж важлива умова", - сказав дипломат.

Карасін стверджує, що МЗС РФ спрямовувала Києву чотири ноти дипломатичними каналами, але, за його словами, зустрічної реакції поки що не надходило.

Нагадаємо, що 19 грудня 2017 року російські офіцери зі складу СЦКК перетнули кордон з Україною і повернулися в Росію. За день до цього МЗС Росії заявило про відкликання російських представників СЦКК з Донбасу, оскільки їхні представники нібито "стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади". МЗС України назвало такий крок черговою провокацією. 

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін був утворений 2014 року зі штабом у Донецькій області. Це була спільна група українських та російських офіцерів, які контролювали дотримання Мінських домовленостей.

Українські представники СЦКК на Донбасі також 19 грудня залишили його окуповану частину та прибули до Соледара, розташованого на підконтрольній Україні території.

Згодом представник України у тристоронній контактній групі з безпеки Євген Марчук заявив, що Росія готова повернути своїх офіцерів до Спільного центру з контролю та координації на Донбасі.

Голова німецького МЗС  Зігмар Габрієль своєю чергою заявив, що Німеччина намагатиметься переконати російський уряд повернути відкликаних офіцерів. Він звернув увагу на той факт, що Росія, з одного боку, пропонує запровадити миротворчу місію ООН на Донбасі, а з іншго - відкликає своїх офіцерів з СЦКК. За словами міністра, це "символи", які не пасують один до одного.

Залиште свій коментар

Вибір редакції